Asset Publisher Asset Publisher

حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر از كاركنان بانك مسكن تقدير نمود

نشست شوراي امر به معروف و نهي از منكر مديريت شعب استان بوشهر با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان، حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر و كليه اعضاء برگزار شد.

« به نام خدا »

حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر از كاركنان بانك مسكن تقدير نمود

      نشست شوراي امر به معروف و نهي از منكر مديريت شعب استان بوشهر با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان، حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر و كليه اعضاء برگزار شد.

     در اين نشست كه با هدف توسعه و اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر در بين كاركنان برگزار شد، عقيل زينلي مدير شعب استان ضمن عرض تسليت به مناسبت ماه محرم و آرزوي قبولي عزاداري عزاداران  تصريح كرد:  امر به معروف و نهي از منكر در بانك  مقوله بسيار مهمي است و بايد آن را در اولويت امور قرار دهيم زيرا اين مهم مختص روز و يا مناسبت خاصي نسيت. وي افزود: امر به معروف وظيفه همه افراد است نه اين كه عده اي خاص.  ما بايد اول از خودمان شروع كنيم. وي با اشاره به اهمیت احیای فریضتین در سلامت اداری بانک‌ها، بر نقش شناخت صحیح مصادیق معروف و منکر تأکید کرد.

وی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور، نیاز به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیش از هر زمان دیگری احساس می‌گردد.

زينلي  تصریح کرد: ما باید در مسؤولیت های سازمانی خود به این امر مهم توجه ویژه داشته باشیم و آداب آن را رعایت کنیم. امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام بدنه سازمان و خدمات‌رسانی به مشتریان وجود داشته باشد.

زینلی افزود: یکی از مصادیق مهم این واجب الهی، برخورد خوب و مناسب کارکنان با مشتریان است و باید همه کارکنان تلاش کنند در این امر الگو باشند.

مدير شعب استان بوشهر گفت: هم اكنون  خيلي از شغل ها تحت تأثير فشار اقتصادي قرار گرفته اند و ماهم عزممان را جزم نموده ايم كه با تامين و پرداخت تسهيلات در بخش مسكن موجبات رونق اقتصادي را فراهم نموده و ضمن مساعدت به كساني كه مشاغل آن ها آسيب ديده، در ساير بخش ها نيز با پرداخت تسهيلاتي نظير قرض الحسنه ازدواج، شرايط لازم را براي تحقق اين سنت حسنه ازدواج  براي جوانان جامعه ايجاد نمائيم.

   زينلي افزود: رسالت ديگر بانك مسكن اهداف خيرخواهانه و خداپسندانه است . زينلي با ارائه عملكرد مديريت در اين مقوله گفت: مسؤوليت هاي اجتماعي بانك ايجاب مي كند كه به جاي تذكر لساني اقدامات پيشگيرانه انجام دهد، در اين راستا و به منظور ايفاي اين رسالت اجتماعي اين مديريت اقدام به ، تاسيس صندوق خيريه بانك مسكن با عضويت همكاران جهت تامين نياز مددجويان كميته امداد مخصوصاً در مناطق حاشيه نشين و مددجويان معرفي شده بهزيستي، كمك به آزادي زندانيان جرائم غير عمد به مبلغ 100 ميليون تومان و... از اقدامات اين مديريت در راستاي رسالت اجتماعي بانك بوده است.

مديرشعب بانك مسكن استان بوشهر با اشاره به پرداخت 806ر8 فقره تسهيلات به مبلغ 200ر4 ميليارد ريال طي سال گذشته و نيز پرداخت 648ر1 فقره تسهيلات به مبلغ 000ر1 ميليارد ريال در پنج ماهه نخست سال جاري ، عدم وصول هيچگونه شكايت مردمي از همكاران علي رغم پرداخت اين حجم كثير از تسهيلات وخدمات را نشانه اي بر سلامت همكاران و موفق عمل نمودن آمران معروف در بانك دانست.

   ايشان با اشاره به آيه شريفه " يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ " ( اي كساني كه ايمان آورده ايد ! چرا چيزي مي گوييد كه عمل نمي كنيد) خواستار عمل نمودن همكاران خصوصاً آمران به معروف به آنچه كه به ديگران توصيه مي نمايند، گرديد.

مدير شعب استان سخنان خود را با فرازي از سخنان امام علي (ع) كه در نهج البلاغه خطاب به فرزند خود فرمودنند: " وَ أْمُرْ بِالْمَعْرُوفِ تَكُنْ مِنْ أَهْلِهِ، وَ أَنْكِرِ الْمُنْكَرَ  " ( پسرم در زندگي امر به معروف و نهي از منكر كن چون اين امر تلنگري به خود انسان است)  ادامه داده و از ديگر اقدامات اين بانك در زمينه امر به معروف و نهي از منكر از جمله برگزاري زيارت عاشورا در پايان هر هفته و در دهه اول ماه محرم، پياده روي اربعين حسيني و ساير اقدامات مشابه نام برد و از 5 تن از همكاراني كه با صحبت و تذكر آشكار و پنهان به ساير همكاران يا تكريم ارباب رجوع و همچنين همكاراني كه به عنوان مدرس نسبت به راهنمايي همكاران در حوزه دستورالعمل بانك و جلو گيري از اشتباهات عمدي و سهوي ايشان نقشي در پياده سازي اين فريضه الهي در بانك داشته اند به نمايندگي از ساير همكاران تقدير ويژه نمود.  

   سپس حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تسلیت ایام سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب و یارانش اظهار داشت: یکی از اهداف قیام امام حسین علیه السلام در کربلا این بود که انسان را از ضلالت و جهالت خارج نماید.

ايشان با تقدير و تشكر از مديرشعب بانك مسكن استان به جهت دعوت از مسوولين ستاد امر به امرو نهي از منكر استان و همچنين سپاس از پرسنل بانك مسكن به دليل اهتمام ويژه به فريضه امر به معروف و نهي از منكرگفت: تسهيل در امور مشتريان خود يك معروف است كه عملكرد كاركنان بانك مسكن در اين بخش خود مثال زدني است. ايشان افزود در حال حاضر همكاري بسيار خوبي بين اين شورا و بانك مسكن وجود دارد و ما خواستار همكاري بيشتر هستيم. وي يادآور شد بانك مسكن در بخش مسؤوليتهاي اجتماعي فوق العاده عمل نموده و ما با بازديدهاي محسوس و نامحسوس شاهد موارد مختلفي از اين حمايت ها شده ايم و ما انتظار داريم همچون گذشته هرچه بيشتر در اين را قدم برداريد.

حجت الاسلام علی اکبری گفت: بانك حوزه تخصصي است كه شما با دادن مشاوره خوب، كم كردن قوانين دست و پاگير و.. مي توانيد در اين امر خداپسندانه گام برداريد.

وي ادامه داد: مردم دغدغه جدي دارند و امر به معروف صرفاً مقوله رعايت حجاب نيست بلكه مواردي نظير تذكر به مسئولين، و مبارزه با منكراتي چون  زمين خواري، مفاسد اقتصادي و مداخله در امور جامعه نظير مشكلات كم آبي ، تأمين دارو و مايحتاج مردم و ساير مواردي مي باشد كه ما با تشكيل گروه هاي جهادي و حمايت از آنها به آن ورود نموده ايم تا اينگونه موارد را به سر منزل مقصود برسانيم. وي افزود كلام شيرين مي تواند معجزه كند و منظور از امر به معروف فقط امرو نهي ديگران نيست و ما بايد به سمتي برويم كه مردم خودشان بر اعمال همديگر نظارت داشته باشند.

وی با بیان اهمیت امر به ‌معروف و نهی از منکر در منابع روایی، این فریضه را شامل دو ساحت مردم نسبت به مسئولین و مردم نسبت به مردم دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر در همه حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه امروزی یک امر ضروری بوده و تنها مختص به عفاف و حجاب نیست.

وی گفت: یکی از اثربخش‌ترین معروفات فراهم کردن شرایط و زیرساخت‌ها برای اشتغال و ازدواج جوانان است.

 سپس سرادار معاون مطالبه گري ستاد امر به معروف و نهي از منكر ضمن رونمايي از سامانه امين عملكرد و نحوه استفاده از سامانه مزبور را براي همكاران تشريح نمود.

گفتني است در پايان اين مراسم از بانواني كه داراي حجاب برتر بودنند  نيز  تجليل به عمل آمد و به رسم يادبود هدايايي به آنان اهداء گرديد.

Last Updated 1399/6/5

مقاله ها

Documents
There are no documents or media files in this folder.
Name Size Downloads Action
There are no documents or media files in this folder.
There are no documents or media files in this folder.