Asset Publisher Asset Publisher

عبدالكريم جميري نماینده مردم بوشهر درمجلس شورای اسلامی، با حضور در مدیریت شعب،در خصوص برخی از مسائل و مشکلات اقتصادی استان با عقيل زينلي مدیر شعب دیدار و گفتگو کرد.

عبدالكريم جميري نماینده مردم بوشهر، گناوه و ديلم: مردم و نهادهاي متولي از عملكرد بانك مسكن استان رضايت كامل دارند

دراین دیدار زينلي، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانک مسکن اظهار داشت : با عنایت به رویکرد و سیاست دولت در طرح نوسازی و بهسازی محلات هدف و طرح اقدام ملی مسکن که به عنوان مهم ترین برنامه دولت در بخش مسکن با هدف افزایش تولید و عرضه مسکن از طریق وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام می باشد ، اولویت اول بانک مسکن را هم به عنوان یک بانک تخصصي، مشارکت واعطای تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری وهمچنین طرح اقدام ملی مسکن برشمرد.

عبدالكريم جميري نماینده مردم بوشهر، گناوه و ديلم: مردم و نهادهاي متولي از عملكرد بانك مسكن استان رضايت كامل دارند

عبدالكريم جميري  نماینده مردم بوشهر درمجلس شورای اسلامی، با حضور در مدیریت شعب،در خصوص برخی از مسائل و مشکلات اقتصادی استان با عقيل زينلي مدیر شعب دیدار و گفتگو کرد.

    دراین دیدار زينلي، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانک مسکن اظهار داشت : با عنایت به رویکرد و سیاست دولت در طرح نوسازی و بهسازی محلات هدف و طرح اقدام ملی مسکن که به عنوان مهم ترین برنامه دولت در بخش مسکن با هدف افزایش تولید و عرضه مسکن از طریق وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام می باشد ، اولویت اول بانک مسکن را هم به عنوان یک بانک تخصصي، مشارکت واعطای تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری وهمچنین طرح اقدام ملی مسکن برشمرد.

وي افزود: طي شش ماهه اول سال جاري مجموعاً تعداد 799ر2 فقره قرارداد تسهيلاتي به مبلغ 748ر1 ميليارد ريال در قالب انواع عقود اسلامي به مردم شريف استان پرداخت گرديده كه از اين مبلغ 169 ميليارد ريال مربوط به تسهيلات تكليفي نظير تسهيلات بنياد شهيد، ايثارگران، تسهيلات بهسازي و نوسازي مسكن روستايي، تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و نيز تسهيلات اقشار محروم تحت پوشش بهزيستي و كميته امداد امام خميني (ره) بوده است. در خصوص طرح اقدام ملي مسكن نيز تا كنون 280 واحد به بانك معرفي كه 693 نفر از متقاضيان نزد شعب اين بانك افتتاح  و 323 نفر نيز آورده اوليه خود را به حساب واريز نموده اند.

وي عنوان نمود: با توجه به افزايش قيمت مسكن، اين بانك به منظور حمايت از متقاضيان واقعي مسكن و جهت پوشش بخشي از هزينه هاي تامين مسكن اقشار مختلف استان اقدام به افزايش سقف  انواع تسهيلات خريد و احداث مسكن از جمله تسهيلات طرح ويژه نوسازي و بهسازي مسكن روستايي نموده است.

همچنين در راستاي تكميل و تعيين تكليف پروژه هاي در دست احداث طرح مسكن مهر نيز بانك با
پرداخت تسهيلات متمم به پروژه هاي طرح مهر در استان و همچنين پرداخت تسهيلات تكميلي به ساير پروژه هاي نيمه تمام كه تسهيلات  آنها از محل منابع داخلي بانك تامين گرديده، نظير پروژه 56 واحدي بنيادمسكن  بندر ديلم كمك شاياني به خانه دار نمودن مردم استان نموده است.

وي با اشاره به محدوديت موجود در خصوص لزوم اختصاص 90% از اعتبارات بانك مسكن به بخش مسكن خاطر نشان كرد علي رغم وجود  محدوديت مزبور، اين مديريت از حمايت متقاضيان تسهيلات بخش غير مسكن نيز با پرداخت انواع تسهيلات در بخش هاي خدمات، بازرگاني، صنعت و ساير بخش ها فروگذار ننموده است.

زينلي افزود: بانك مسكن آماده حمايت از بخش مسكن استان با همكاري ساير دستگاه هاي متولي بخش مسكن نظير شهرداري ها، اداره كل، راه و شهرسازي، اداره كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي، شركت عمران عالي شهر و بخش خصوصي جهت توليد و احداث واحدهاي مسكوني در استان مي باشد.

عبدالكريم جميري نماینده مردم بوشهر، گناوه و ديلم در مجلس شورای اسلامی ، ضمن تشکر از زحمات کلیه کارکنان بانک مسکن گفت :حضور مدیران دلسوز و توانمندی چون شما در استان مایه خیر وبرکت است.

وي افزود: همراهي بانك مسكن در تامين مالي پروژه هاي در حال ساخت قابل تقدير است. ايشان گفت: رضايت كاركنان رضايت مردم را در پي خواهد داشت . وي همچنين خواستار جانشين پروري با رعايت انصاف و عدالت و اصل شايسته سالاري گرديد.

 جميري  ضمن ابراز رضایت از خدمات و عملکرد بانک مسکن در خصوص خانه دار کردن مردم وکمک به اقشار ضعیف ، آمادگی و حمایت خود را برای رفع مشکلات در حوزه های مختلف از جمله طرح اقدام ملی ، نوسازی بافت هاي فرسوده محلات هدف و وصول مطالبات معوق و ... اعلام نمود.

ايشان تاكيد نمود مديران مي بايست نظرات و پيشنهادات خود  در خصوص قوانين و دستورالعمل هاي مخل را به نمايندگان مردم جهت تسهيل گري و اصلاح ارائه نمايند.وي ادامه داد: با عنايت به افزايش بي رويه قيمت مسكن در بوشهر نياز به همكاري و همراهي بيشتر ساير دستگاه ها و سازمان هاي متولي اين بخش بيش از پيش مشهود بوده كه اين امر مستلزم ارائه راهكارهاي اجرايي از طرف مديران اين دستگاه ها در خصوص موضوع خواهد بود.

در انتها وي مجدداً از عملکرد بانک مسکن در توسعه بخش مسکن در بوشهر وتامین مسکن نیازمندان و محرومین خصوصا بازسازی مناطق سیل و زلزله زده استان تقدیر و تشكر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

Last Updated 1399/7/27

مقاله ها

Documents
There are no documents or media files in this folder.
Name Size Downloads Action
There are no documents or media files in this folder.
There are no documents or media files in this folder.