تازه های اخبار تازه های اخبار

" سيد كمال الدين شهرياري نماينده مردم شهرستان دشتي و تنگستان در مجلس شوراي اسلامي: مصوبات تصويب شده در خصوص زلزله زدگان دشتي بي سابقه و بي نظير بوده و قابل تقدير و ستايش است "

در سفر يك روزه محمدحسن علمداري مدير امور اعتباري و مرتضي صالحي شهرابي رييس اداره كل تسهيلات تبصره اي به استان بوشهر كه عقيل زينلي مديرشعب استان و موسي رحيمي معاون اجرايي مديريت ايشان را همراهي مي كردند، در جلسه بررسي وضعيت بازپرداخت تسهيلات زلزله سال 92 در بخشداري شهر شنبه و طسوج در شهرستان دشتي شركت نمودند و تصميمات جديد را جهت حل مشكلات ارائه نمودند.

 

" به نام خدا"

" سيد كمال الدين شهرياري نماينده مردم شهرستان دشتي و تنگستان در مجلس شوراي اسلامي: مصوبات تصويب شده در خصوص زلزله زدگان دشتي بي سابقه و بي نظير بوده و قابل تقدير و ستايش است "

در سفر يك روزه محمدحسن علمداري مدير امور اعتباري  و مرتضي صالحي شهرابي رييس اداره كل تسهيلات تبصره اي به استان بوشهر كه عقيل زينلي مديرشعب استان و موسي رحيمي معاون اجرايي مديريت  ايشان را همراهي مي كردند، در جلسه بررسي وضعيت بازپرداخت تسهيلات زلزله سال 92 در بخشداري شهر شنبه و طسوج در شهرستان دشتي شركت نمودند و تصميمات جديد را جهت حل مشكلات ارائه نمودند.

در بخشي  از اين سفر كه به منظور بررسي وضعيت بازپرداخت تسهيلات زلزله شنبه و طسوج در شهرستان دشتي و با برگزاري  جلسه اي  با حضور سيد كمال الدين شهرياري نماينده مردم  شهرستانهاي دشتي و تنگستان در مجلس شوراي اسلامي و تمامي مسئولين شهرستاني و اهالي منطقه در بخشداري انجام گرديد، شهرياري با تقدير ويژه از مسئولين عالي رتبه بانك خصوصاً رحيمي اناركي مدير عامل و رييس هيات مديره  و اعضاء هيات مديره بدليل حمايت هاي همه جانبه و عملكرد مثبت بانك مسكن كه در حمايت از اقشار كم بضاعت و همچنين تسهيل در پرداخت تسهيلات بخش مسكن صورت پذيرفته افزود: در شرايط كنوني كشور و با توجه به توان مالي و وضعيت اقتصادي مردم منطقه كه اكثراً كشاورز و نيز آسيب ديده از بلاياي طبيعي و حوادث غير مترقبه مي باشند، حمايت ويژه اي كه از طرف هيات مدير عامل و اعضاي هيات مديره بانك مسكن و از طريق تصويب مصوبات اخير از مردم شهرستان دشتي صورت پذيرفته در نوع خود بي سابقه و بي نظير و قابل ستايش و تقدير ويژه مي باشد.

در اين جلسه علمداري مدير امور اعتباري بانك ضمن ابراز تقدير و تشكر فراوان از مدير عامل  بانك مسكن و اعضاء هيأت مديره بانك به واسطه اعمال مساعدت صورت پذيرفته به زلزله زدگان شهرستان دشتي،گفت: مصوبات تصويب شده در خصوص بخشودگي جرايم و تقسيط مجدد بدهي تسهيلاتي متقاضيان براي سومين بار متوالي در تاريخ بانك مسكن بي سابقه و بي نظير بوده است. ايشان افزودند: بيشترين تكليف از طرف دولت در بخش مسكن بر عهده بانك مسكن قرار داده شده  و اين بانك به عنوان بازوي اجرايي دولت، وظيفه پرداخت تسهيلات  حوادث غير مترقبه در بخش مسكن را دارد. وي افزود: در تبصره 35 امكان بخشودگي جرائم و سود تسهيلات و صرفاً پرداخت اصل تسهيلات  وجود دارد و بدون شك اصل منابع تسهيلاتي متعلق به مردم و حق الناس است .

همچنين ايشان به بيان  شرايط  جديد تقسيط مجدد و بخشودگي جرايم زلزله زدگان شهرستان دشتي پرداخته و عنوان نمودند: در راستاي مساعدت به زلزله زدگان منطقه دشتي و خورموج و با عنايت به پيگيري هاي مقامات استاني، حسب مصوبه شماره 10/433 مورخ 1398/07/10 هيئت مديره محترم بانك مسكن و به منظور تعيين تكليف مطالبات بانك ناشي از تسهيلات اعطايي مناطق آسيب ديده ناشي از زلزله با بخشودگي جرايم تأخير متعلقه و تقسيط مجدد اصل و سود تسهيلات پرداختي به مدت 9 سال در صورت مراجعه متقاضيان و با همان شرايط قرارداد اوليه موافقت به عمل آمده است.

همچنين زنيلي مدير شعب استان در بخشي از صحبت هاي خود با اشاره به شرايط و مساعدت هاي جديد مقرر شده گفت: گيرندگان تسهيلات حوادث غير مترقبه قادر خواهند بود به سه روش نسبت به تعيين تكليف مطالبات خود اقدام نمايند. ايشان يكي از روش ها را پرداخت يكجاي صرفاً اصل مطالبات و بخشودگي سود و جرايم دانسته و روش دوم را تقسيط مجدد بدهي تسهيلات گيرندگان اعم از اصل و سود تسهيلات به مدت 9 سال و بخشودگي جرايم متعلقه اعلام نموده و روش سوم را پرداخت بخشي از بدهي توسط مشتري و بخشودگي جرايم متعلقه به نسبت مبلغ واريزي عنوان نمود. ضمناً ايشان از مسوولين و معتمدين محلي  خواستار اطلاع رساني گسترده به مردم منطقه از طريق مساجد و محافل عمومي در خصوص مزايا و فرصت هاي ايجاد شده در اين طرح گرديد.

در اين جلسه بخشدار شنبه، معاون عمراني فرمانداري دشتي، نمايندگان شوراهاي روستايي مردم در منطقه و... ضمن بيان مطالبي  سئوالاتي ارائه نمودند كه  توسط علمداري و زينلي پاسخ هاي لازم ارائه شد.

 

آخرین بروزرسانی 1398/9/4