تازه های اخبار تازه های اخبار

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکار فرزند شهید »

همزمان با هفتم آذر روز نیروی دریایی و به منظور گرامی داشت یاد خاطره شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکار فرزند شهید تجلیل بعمل آورد.

به نام خدا

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکار فرزند شهید »

       همزمان با هفتم آذر روز نیروی دریایی  و به منظور گرامی داشت
یاد خاطره  شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکار  فرزند شهید تجلیل بعمل آورد.

        عقیل زینلی مدیر شعب استان بوشهر در منزل فرزند همکار شهید عادل صادقی لنگردوی، با عرض تبریک به مناسبت روز نیروی دریایی  با اشاره به بزرگداشت یاد خاطره شهیدان گفت: با توجه به کارهای بزرگ و رشادت های کم نظیر شهدای نیروی دریایی ما بدرستی نتوانسته ایم ادای دین  کنیم .

      وی افزود: وظیفه ما است که یاد و خاطره شهدای را گرامی بداریم و از بازماندگان آن عزیزان تجلیل به عمل آوریم .

      زینلی از رشادت ها  و فداکاری  این  عزیران تجلیل نمود  وگفت : شهیدان همانند مشعلی فروزان روشنگر راه  ما هستند وما باید ادامه دهنده راه آنان باشیم. وی افزود : این شهیدان نقش به سزایی در پیروزی جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند وبدون تردید رشادت‌های شهدای نیروی دریایی کم نظیر  بود. این شهدا از جان خود برای ماندگاری کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گذشتند.

     زینلی در پایان با اشاره به اینکه امید است بتوانیم وظایف خود در را در راستای خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران به نحو مطلوب انجام دهیم تا در پیشگاه خداوند و نزد مردم شرمنده و مدیون خون شهدا نباشیم، بیان داشت: امیدواریم توفیق خدمت به خانوادهای شهدا و ایثار گران را به معنای واقعی داشته باشیم.

  گفتنی است همکارمان عادل صادقی لنگردوی  فرزند شهید و مادر ایشان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر شعب استان و مجموعه بانک بخاطر توجه و رسیدگی به خانواده شهدای، خاطراتی را از شهید بازگو نمودند.

     گفتنی است  هفتم آذرماه یادآور عملیات پیروزمندانه‌ای است که طی آن، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حمایت نیروی هوایی، ضمن انهدام اسکله‌های نفتی «البکر و الامیه»، چندین شناور و هواپیمای دشمن را به قعر آب های نیلگون خلیج فارس فرستادند.

      عملیات دریایی غرورآفرین مروارید در هفتم آذر سال 1359 توسط دریادلان جان برکف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  به جهت انهدام  نیروی دریایی دشمن انجام گرفت  که با جانفشانی و ایثارگری  نیروی دریایی به ویژه دریادلان  منطقه دوم دریایی بوشهر  ضربات سنگین و جبران ناپذیری بر پیکر دشمن وارد شد. این عملیات را می توان مهم ترین جنگ دریایی در پهنه خلیج فارس دانست .

      به مناسبت همین عملیات که معروف به عملیات مروارید می باشد ، روزهفتم آذرماه  به  «روز نیروی دریایی» نام گذاری گردید.

     شایان ذکر می باشد که  ناوچه پیکان در عملیات مروارید نقش کلیدی و مهمی داشت که متاسفانه در برگشت و پس از خاتمه عملیات در یک اقدام خیانتکارانه توسط عوامل داخلی، مورد اصابت دو موشک قرار گرفت و بیشتر خدمه و افسران آن به شهادت رسیدند.

      خاطر نشان می گردد شهید صادق صادقی لنگرودی پدر همکارمان عادل صادقی لنگرودی بوده که در عملیات مروارید بر روی ناوچه موشک انداز پیکان به فیض شهادت نایل گردیده اند.

در پایان توسط مدیر شعب استان هدایایی به رسم یادبــود به همکارمان (فرزند شـهید) اهدا گردید.

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/9/10