تازه های اخبار تازه های اخبار

جلسه حراست¬های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در مدیریت استان بوشهر

در راستای همفکری و ارتقای سطح کیفی عملکرد حراست¬های بانک¬ها و دستگاه¬های اجرایی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی، در تاریخ 15/11/1398 جلسه¬ای به میزبانی حراست بانک مسکن استان بوشهر در محل سالن کنفرانس ساختمان مدیریت با حضور عقیل زینلی مدیر شعب استان و مسؤولین حراست بانک¬های استان،‌ گمرک و ‌ادارات کل امور مالیاتی و اقتصادی برگزار گردید.

به نام خدا

جلسه حراست­های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در مدیریت استان بوشهر

در راستای همفکری و ارتقای سطح کیفی عملکرد حراست­های بانک­ها و دستگاه­های اجرایی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی، در تاریخ 15/11/1398 جلسه­ای به میزبانی حراست بانک مسکن استان بوشهر  در محل سالن کنفرانس ساختمان مدیریت با حضور عقیل زینلی مدیر شعب استان و مسؤولین حراست بانک­های استان،‌ گمرک و ‌ادارات کل امور مالیاتی و اقتصادی برگزار گردید.  

در ابتدای جلسه زینلی مدیر شعب استان ضمن عرض خوش آمدگویی  ایام الله  دهه فجر انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدای انقلاب و امام شهدا را گرامی داشتند. ایشان همفکری و همگرایی حراست­ها به منظور نیل به اهداف متعالی و مقدس نظام جمهوری اسلامی را ضروری دانسته و بیانات خود را در دوبخش ایراد نمود.

زینلی در بخش اول بر نقش بانک­ها در اقتصاد کشور تاکید کرده و بانک محور بودن اقتصاد ایران را نکته درخور توجه عنوان نمود. ایشان نقش بانک­ها را در حمایت از بنگاه­های زودبازده و کوچک و تولید داخلی،  حمایت از اشتغال و مشاغل خانگی و اشتغال زایی روستایی جدی دانسته و در این خصوص توجه ویژه حراست برای دستیابی به اهداف و جلوگیری از هرگونه انحراف و کج روی را لازم دانستند. وی افزود: امیدآفرینی در جامعه با توجه به نقش مردم و حمایت دایمی از نظام و انقلاب، ‌تکریم ارباب رجوع و کمک به تسریع برنامه­ها و اولویت­های سازمان، رضایت بخشی به پرسنل به منظور القای رضایت به مشتریان و عدالت و مبارزه با فساد را از دیگر وظایف و نقش­های حراست در همه دستگاه­های اجرایی به ویژه بانک­ها عنوان نمود.

مدیر استان همچنین تراز حراست در بانک را برابر با کل سازمان دانسته و نگاه حراست­ها به عنوان نوعی نگاه خوش بینانه و واقع گرایانه با حذف غیراولویت­ها را ضروری برشمرد. ایشان موفقیت سازمان را در گرو سالم بودن سازمان به لحاظ اداری و کاری عنوان و بر کمک و مشاوره حراست­ها به مدیر برای مبارزه و از بین بردن فساد تاکید نمودند.

در بخش دیگر زینلی با برشمردن برخی از ویژگی­های صنعت مسکن و ساختمان در اقتصاد به تبیین نقش و سیاست­های بانک در این زمینه پرداخت  و گزارش جامعی از وضعیت فعلی بانک برای حضار ارایه نمود.    

تمرکز بر ایفای مسؤولیت اجتماعی بانک در بخش­های آموزشی، فرهنگی و ... و اقدامات صورت گرفته در این بخش­ها بخش پایانی بیانات مدیر استان در این جلسه بود.

در ادامه  قادریانی مسؤول حراست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر به عنوان دبیر جلسه ایام الله دهه نورانی فجر را تبریک گفته و از بیانات مدیر استان و میزبانی شایسته و درخور بانک تشکر کردند. ایشان همگرایی نهادهای پولی و مالی در کشور چه در حوزه مدیران برای شکوفایی اقتصاد و چه در حوزه دستگاههای نظارتی برای سالم­داری اداری را ضروری دانسته و بر تشکیل جلسات هماهنگی و البته پیگیری مصوبات تاکید داشت.

در بخش بعد قاسمی معاون حراست مدیریت شعب استان بوشهر ضمن تشکر از حضور فعال اعضای کارگروه حراست­های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی بر نقش ویژه و تاثیرگذار حراست در تعالی، پویایی و نشاط سازمانی تاکید کرده و این موضوع را در سایه تعامل و مشارکت با مدیر سازمان قابل دستیابی دانست. ایشان همچنین بر آسیب شناسی فرایند اداری سازمان همراه با ارایه راهکارهای متقن و علمی از سوی حراست­ها را فلسفه وجودی نهاد حراست در هر سازمان عنوان کرد و لازمه این کار را اشراف کارکنان حراست بر جریان امور در درون سازمان دانست.   

در بخش پایانی نیز کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل و اقتصاد مقاومتی با حضور مدرس برجسته مؤسسه حامی برگزار و اعضای ضمن فراگیری آخرین مباحث روز در این حوزه به تبیین سیاست­ها و عملکرد خود در این بخش پرداختند. 

آخرین بروزرسانی 1398/11/29