تازه های اخبار تازه های اخبار

جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری با حضور زینلی مدیر شعب بوشهر، جمالوندي معاون مدیر، رؤسای شعب استان، کارشناسان و رؤسای دوایر مدیریت طي دو جلسه و در دو روز برگزار شد.

« برگزاری جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری در مدیریت شعب استان بوشهر»

در ابتدای جلسه عقيل زينلي مدیر شعب استان بوشهردرارتباط با چارچوب سیاست های جدید اعتباری تدوين شده به همکاران گفت: آنچه در سال 1400 برای تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در نظر گرفته ایم در راستای اهداف سیاست های بانک است به گونه ای که چارچوب سیاست های اعتباری سال 1400 بر سودآوري شعب و بهره وري در سيستم مالي بانك مي باشد.

به نام خدا

« برگزاری جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری در مدیریت شعب استان بوشهر»

   جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری با حضور زینلی مدیر شعب بوشهر، جمالوندي معاون مدیر، رؤسای شعب استان، کارشناسان و رؤسای دوایر مدیریت طي دو جلسه و در دو روز  برگزار شد.

  در ابتدای جلسه عقيل زينلي مدیر شعب استان بوشهردرارتباط با چارچوب سیاست های جدید اعتباری تدوين شده به همکاران گفت: آنچه در سال 1400 برای تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در نظر گرفته ایم در راستای اهداف سیاست های بانک  است به گونه ای که چارچوب سیاست های اعتباری سال 1400 بر سودآوري شعب و بهره وري در سيستم مالي بانك مي باشد.

زينلي اشاره نمود: سال جاري را بايد با فعاليت در تمام بخش ها خصوصاً وصول مطالبات و جذب منابع آغاز نماييم. وي تاكيد نمود پرداخت تسهيلات طي سال جاري مي بايست با اعتبارسنجي لازم و رعايت بهداشت اعتباري و نيز تقويت نظارت بر اعطاي تسهيلات در راستاي پيش‌گيري از انحراف در مصارف با تسهيل در روند پرداخت تسهيلات ضمن مذاكره با مشتريان جهت بررسي توان مالي ايشان صورت پذيرد.

زينلي تقويت جذب منابع و افزايش منابع ارزان قيمت در جهت كاهش قيمت تمام شده پول و منابع،كاهش ريسك اعتباري، وصول مطالبات و كاهش NPL را از اولويت هاي برنامه هاي عملكردي سال جاري اعلام نمود.

ايشان مواردي همچون جديت بيشتر در وصول مطالبات خصوصاً طبقه مشكوك الوصول، برنامه ريزي دقيق و مدون جهت جذب منابع ارزان قيمت و خرد، قطعي نمودن رسوب مشتريان پس از پرداخت تسهيلات و حفظ رسوب بعد از پرداخت تسهيلات بدون سپرده مشتريان،رعايت موارد كنترلي و اخذ مجوز مورد نياز توسط شعب از مديريت در خصوص اختيارات تفويض شده به مديريت، فعاليت بيشتر همكاران در نظام پيشنهادات  به نحوي  كه هر همكار حداقل يك پيشنهاد موثر ارائه نمايد، جديت در راهنمايي مشتريان در طرح چك هاي صياد و... را ياآوري نمود.

پس ازآن سارا شهبازی مسؤول دایره اعتباری مدیریت به تشریح سیاست های سال جاری پرداختند.

    در پايان نيز مسؤولين و كارشناسان مديريت پاسخگوي سئوالات و ابهامات مطروحه توسط مسؤولين شعب در خصوص سياست هاي اعتباري سال جديد بودند.

آخرین بروزرسانی 1400/2/5