تازه های اخبار تازه های اخبار

پاي صحبت اين همكار صميمي نشستيم تا اندكي از سوابق خود و دوران فعاليتش در بانك براي ما بگويد.

آقاي علي پروانه همكار بازنشسته اي كه همه او را به مردمداري مي شناسند

پاي صحبت اين همكار صميمي نشستيم تا اندكي از سوابق خود و دوران فعاليتش در بانك براي ما بگويد.

به نام خدا

علي پروانه همكار بازنشسته اي كه همه او را به مردمداري مي شناسند.وي متولد سال 1334 در شهر بوشهر است. پاي صحبت اين همكار صميمي نشستيم تا اندكي از سوابق خود و دوران فعاليتش در بانك براي ما بگويد.

 1. متولد چه سالي و شهري هستيد و در كجا درس خوانده ايد؟

متولد يكم مهرماه سال 1334 در شهر بوشهر تحصيل كرده ام.

 1. در چه سالي و با چه سمتي بازنشسته شديد؟

در آبان ماه سال 1385 و با سمت رئيس شعبه درجه 2 انقلاب بوشهر

 1. از شيوه آشنايي با بانك مسكن و استخدام خود بگوييد؟

بنده در سال 1356 در اداره قندو شكر بوشهر مشغول به كار بودم و مسئول حسابداري آن اداره بودم. در سال 1357 بانك مسكن نيرو جذب مي كرد و چون من هم به كار بانكداري علاقمند بودم به استخدام بانك درآمدم.

 1. اولين پست اداريتان در چه بخشي بود و بعد تا كجا ادامه يافت؟ در واقع بفرماييد چه سمتها و پستهايي داشتيد؟

ابتدا به عنوان كارمند و ارزياب و بعد رئيس دواير شعبه. سپس معاون شعبه و از سال 1374 به عنوان رئيس شعبه مطهري بوشهر، بعد از آن به عنوان بازرس ارشد سرپرستي و سپس رئيس شعبه انقلاب بوشهر و با همين سمت بازنشسته شدم.

 1. دوران كار در بانك مسكن چگونه بود؟

دوران خيلي خوب و پرباري بود. بسيار نكته ها از لحاظ كاري و اخلاقي از همكاران ياد گرفتم همگي بسيار دلسوز و مهربان بودند و با هم روابط دوستانه داشتيم.

 1. در دوره هاي آموزشي هم شركت كرديد؟

در همه ي دوره هاي آموزشي مربوط به بانك شركت نموده و با نمرات عالي دوره ها را گذراندم.

 1. سخت ترين دوره كاري كي بود.

همانطور كه اطلاع داريد در زمان ما كليه عمليات بانكي به صورت دستي بود. خوب اين سختي خودش را داشت مخصوصاً يك ماه آخر سال كه بايد حسابها بررسي مي شد و محاسبه سود و كليه كارهاي بانك در طي يك سال بررسي مي شد و در بعضي وقتها ما به صورت شبانه روزي مشغول كار بوديم تا سال 1373 كه كامپيوتر به بانك وارد شد

 1. چه خاطره مهمي از شعبي داريد كه در آن كار كرديد؟

اين خاطره مربوط به همان سالي است كه بنده مسئول دايره وام و پس انداز بودم. در پايان روز 28 اسفندماه بعد از يك ماه كار و تلاش براي ثبت حسابهاي پس انداز در سيستم بوديم و من به همكاران گفتم امسال راحت بيلان استخراج مي شود اما متاسفانه مسئول سيستم خبري بدي به ما داد و گفت سيستم سود حسابهاي پس انداز را محاسبه نمي كند. خستگي اين مدت به تنمان ماند . همه خسته و نااميد شده بوديم. بايد از نو شروع مي كرديم و گفتيم به صورت دستي انجام دهيم. همه مشغول شدند، مسئول سيستم هم كماكان مشغول كار بود. حدود ساعت 4 صبح بود كه سيستم درست شد و سود حسابها محاسبه شد. تمام خستگي از تنمان به در رفت.

 1. از مديران و همكاران چه خاطره اي داريد؟

يكبار مي خواستند كارمند نمونه انتخاب كنند و من آن موقع معاون شعبه بودم اسم بنده و دو نفر ديگر همكاران را طي نامه اي كه امضاء دوم تمام نامه ها با بنده بود و فهميده بودم كه اسم مرا به عنوان نفر اول فرستاده اند ولي متاسفانه مرا به اين دليل كه در شعبه زياد مي خندم انتخاب نكردند.

 1. چه كارهاي شاخص و خدمات مهمي انجام داديد؟

كارشاخصي كه قابل عرض باشد انجام ندادم جزء انجام وظيفه . من در دوران خدمتم سعي مي كردم مشتري مدار باشم و با همكاران دوست و رفيق باشم و در صورت نياز و راهنمايي خواستن در حد توانم در خدمتشان باشم.

 1. آيا بعد از بازنشستگي مشغول به كار شده ايد؟

آبان 1384 كه بنده با داشتن يكسال مرخصي به خدمت بازنشستگي در بانك مسكن نائل شدم روز بعد به عنوان رئيس بانك پارسيان شعبه عسلويه مشغول به كار شدم و حدود 5 سال در آنجا خدمت كردم.در سال 1389 در شركت انديشه گستر البرز كه كارهاي ارزيابي بانك مسكن را انجام مي داد به عنوان سرارزياب و مسئول شركت تا سال 1395 مشغول به كار بودم. بعد از آن چندين دعوت از بانكهاي خصوصي و صندوقها داشتم كه ديگر نپذيرفتم چون قصد مهاجرت از بوشهر را داشتم و در حال حاضر 5 سال است كه واقعاً بازنشسته شده ام.

 

 1. براي ارتقاء سطح كيفي و كاري بانك مسكن چه پيشنهادي داريد؟

آموزش، مشتري مداري و رفتار صميمانه مسئولين با همكاران

 1. به جوان ها چه توصيه اي داريد؟

از تجارب و نصيحتهاي همكاران با سابقه استفاده كنند و راه و رسم كار را به خوبي ياد بگيرند و مهم تر از همه مردم دار باشند.

 1. اگر سخني در پايان داريد مي شنويم.

از جنابعالي و ديگر دست اندركاران كه به ياد ما همكاران بازنشسته بوده و هستيد بسيار سپاسگزارم و تشكر و قدرداني مي كنم. اميدوارم هميشه در كنار خانواده محترم سلامت و شاد باشيد و در راه رسيدن به اهداف بانك موفق و پيروز باشيد.

 

گردآورنده و تنظيم از: اميد باغبان نژاد كارشناس روابط عمومي مديريت شعب استان بوشهر

 

آخرین بروزرسانی 1400/2/13