تازه های اخبار تازه های اخبار

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در استان گلستان اظهار کرد : خدمات رسانی بانک مسکن به سیل زدگان ارزشمند و قابل تقدیر است

دکترعلی آقا محمدی، رئیس گروه اقتصادی دفترمقام معظم رهبری این مطلب را در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری گلستان که با حضور محمد غفوریان مدیر شعب بانک مسکن استان و سایر مدیران و مسئولان استانی برگزار شد، عنوان نمود و از خدمات رسانی ارزشمند بانک مسکن در امر کمک رسانی و پرداخت تسهیلات به سیل زدگان و آسیب دیدگان ناشی از سیل به ویژه تشکیل ستاد معین بانك در محل روستاهای سیل زده گلستان تشکر و قدردانی نمود.

دکترعلی آقا محمدی در این نشست افزود؛ سیل فرصتی برای خدمت گزاری به مردم بود و خوشبختانه علی رغم اینکه با مشکلات دیگری نظیر رانش زمین همراه بود، مدیریت خوبی صورت گرفت

وی تصریح کرد: در شرایطی که 25 استان کشور با سیل و دیگر بلایا درگیر بودند و با توجه به اینکه 30 نوع از 40 نوع بلایای طبیعی در ایران وجود دارد اقدامات و مدیریت صورت گرفته قابل تقدیر بود.

وی که همراه با اعضای منتخب کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور پس از استان های لرستان و خوزستان به گلستان آمده بود، گفت: باید با برنامه ریزی مناسب ، زمان بندی تحویل کار را روستا به روستا انجام دهیم و اقدامات صورت گرفته باید به اطلاع مردم رسانده شود و امیدی که مد نظر مقام معظم رهبری است در عمل ایجاد گردد .

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: مدارس باید در زمان تعیین شده بازگشایی شوند و این مسئله پراهمیتی در مناطق سیل زده است.

دکتر آقا محمدی با تاکید بر اینکه باید تلاش خود را در فعالیت ها مضاعف نماییم گفت: باید با اندیشه بزرگ تر تلاش های خود را دوبرابر کنیم تا در سال رونق اقتصادی شاهد رفع بسیاری از مشکلات باشیم.

همچنین در این جلسه دبیر کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بازسازی و نوسازی کشور، اظهار کرد: در موضوع سیل اقدامات صورت گرفته در استان شایسته تقدیر است.

دکتر شجاعی کیاسری افزود: رسانه ها باید در مسئله سیل مطالبه گر باشند و بدون تعارف اقدامات خوب و حتی کوتاهی ها را اطلاع رسانی کنند.

وی یادآور شد: همت و همکاری مردم و مسئولین در سیل اخیر مورد توجه جدی نهادهای بین المللی قرار گرفت و کارنامه اقدامات قابل تحسین بود.

همچنین در این جلسه دستگاه های اجرایی استان گزارش اقدامات خود را ارائه کردند و عنوان شد از 20 هزار و 900 پرونده واحدهای مسکونی معرفی شده به بانک ها تا کنون 15 هزار و 600 پرونده منجر به انعقاد قرار داد شده است.

به گفته زمانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان در اين نشست 10 هزار و 226 واحد مسکونی تعمیراتی بودند که بهسازی آنها پایان یافته و واحدهای احداثی نیز تا پایان سال پایان می پذیرند.

وی افزود: تا کنون 50 میلیارد تومان کمک بلاعوض بین 11 هزار و 300 خانوار توزیع شده و همچنین 10 هزار تن سیمان رایگان در اختیار واحدهای مسکونی شهری و روستایی قرار گرفته است.

آخرین بروزرسانی 1398/6/30