تازه های اخبار تازه های اخبار

" همایش خانواده و آسیب شناسی فضای مجازی در مدیریت گلستان "

مدیریت شعب گلستان در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی پیرامون تهدیدها و آسیب های ناشی از فضای مجازی بر روابط اعضای خانواده و نيز با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی در خانواده ها و از آنجائیکه امروزه فضای مجازی در تمامی جنبه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی انسانها اثرگذار است ، اقدام به برگزاری یک دوره همایش آموزشی با عنوان خانواده و آسیب شناسی فضای مجازی نمود.

در این همایش آموزشی که با حضور محمد غفوریان مدیر شعب گلستان، كاركنان و همسران آنها در این مدیریت برگزار شد، دکتر نقوی رئیس مرکز تخصصی مشاوره  و خدمات روان شناختی اداره کل آموزش و پرورش استان که به عنوان مدرس این دوره در همایش آموزشی مذکور حضور داشت، طی سخنانی گفت؛ فضای مجازی و سایبری ، نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی است که به خوبی توانسته در زندگی خانواده ها جای خود را پیدا نماید و این امر به مرور میزان کنترل خانواده ها و نیز کیفیت و جهت گیری های آموزشی و تربیتی خانواده ها، مدارس و جامعه را متأثر ساخته است. وی افزود؛ لازمه تعادل در این محیط های مجازی، برخورداری از  یکسری مهارت های فنی و فناوری است.

دکتر نقوی ادامه داد؛ اینترنت و سرویس های ارائه شده بر مبنای آن در عین حال که ابزار مفیدی برای کسب و تبادل اطلاعات است اما می تواند مخرب نیز باشد. وی یادآور شد؛ اینترنت ابزار قدرتمندی است که هم می تواند باعث فساد شود و هم برای آموزش و تعلیم و رشد علمی ، فرهنگی و اجتماعی نوجوانان را فراهم آورد.

دکتر نقوی همچنين در جمع همکاران و همسران ایشان تصریح کرد؛ بررسی و ارزیابی مسائل مربوط به شبکه هاي اجتماعي جهت اتخاذ تصمیمات صحیح و برنامه ریزی دقیق توسط مسئولان فرهنگی و اجتماعی و نیز والدین ضروری است و در این راستا با افزایش شناخت و آگاهی های عمومی ، تقویت آموزش و پرورش و پرداختن جدی و موثرتر به فعالیت های مفید و موثر فرهنگی و اجتماعی، می توان از فضای مجازی بعنوان یک فرصت بهره گرفت ، بی آنکه تهدیدهای آن برای ما  دردسرساز شود.

 

آخرین بروزرسانی 1398/6/30