تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی مدیریت گلستان با حضور مدیر شعب استان

اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی مدیریت گلستان با حضور مجید اسدی فر مدیر شعب استان، معاونین و ‏روسای دوایر این مدیریت برگزار شد‎.‎

در آغاز این نشست، مجید اسدی فر مدیر شعب استان طی سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س)، گفت: یکی از الزامات در حوزه مدیریتی، بررسی و تبادل‌نظر در خصوص امور جاری بانک با استفاده از مشارکت و خرد جمعی است و برگزاری جلسات منظم و با برنامه از ضروریات این مهم می‌باشد.

وی افزود: با توجه به پراکندگی برخی از کمیسیون‌ها و کمیته‌های فرعی مدیریت، ضروریست، سازماندهی و برنامه‌ریزی لازم به‌منظور برگزاری جلسات مربوطه بصورت منظم صورت پذیرد و این موضوع یکی از اهداف برگزاری این نشست می‌باشد.

مجید اسدی فر عنوان نمود: انتظار می‌رود تا همکاران نظرات خود را در جهت بهبود امور بیان نمایند و محرمانه بودن مسائل مطروحه در این جلسات، می‌بایست همواره مد نظر همکاران قرار گیرد.

مدیر شعب گلستان خطاب به روسای دوایر مدیریت اظهار داشت: کسب رتبه اول در فرآیند ارزیابی عملکرد طی مقطع پایانی سال 98 مورد تأکید و انتظار می‌باشد. وی با بیان این مطلب، در ادامه به موضوعات مطرح‌شده در گردهمایی اخیر مدیران ارشد پرداخت و به نقل از مدیرعامل بانک گفت: طی اغتشاشات اخیر یکصد شعبه بانک خسارت‌دیده و 33 شعبه از فرآیند خدمت‌رسانی به مشتریان خارج و در برخی از شعب نیز اسناد و مدارک تخریب و امحاء شده است.

وی افزود: باید ضمن ارائه آموزش‌های لازم به همکاران در خصوص پدافند غیرعامل ، موارد مربوط به این حوزه مورد بررسی بیشتر قرارگیرد و با ارائه گزارش به دفتر حراست، حساسیت لازم در خصوص حفظ مدارک و اوراق بهادار اعمال شود.

مجید اسدی فر تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن، برنامه ساخت 400 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرارگرفته است که در این خصوص بانک مسکن بیشترین سهم را دارا بوده و در حال حاضر ساخت 140 هزار واحد مسکونی با تسهیلات 100 میلیون تومانی به ازای هر واحد، طی سال‌های 98 و 99 صورت می‌پذیرد.

مدیر شعب استان در ادامه اضافه کرد: در نظر است برنامه راهبری 1400 بانک مسکن مورد بازنگری قرار گیرد و تغییرات آن طی سال آینده اعلام شود.

اسدی فر همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، به‌ضرورت تقویت مهارت‌ها، حل مسائل پیچیده، تفکر نقادانه، مهارت خلاقیت، شایسته‌سالاری، مهارت هوش احساسی و عاطفی به‌منظور شیوه برخورد صحیح فرد با مسائل و فراز و نشیب‌های زندگی، مهارت مذاکره، مهارت قضاوت و تصمیم‌گیری و انعطاف‌پذیری ادراکی اشاره و تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشورگفت: موارد و نکات حفاظتی در خصوص ساخت شعب بانک می‌بایست ارتقاء یابد و نکات اجرایی و آموزشی لازم در حوزه پدافند غیرعامل باید به همکاران یادآور و در اختیار آنان قرار گیرد.

مدیر شعب گلستان افزود: عدم لجاجت در تصمیم‌گیری‌ها، عدم اعمال کینه‌ورزی در انتصابات،  توجه به دانش علمی و شغلی کارکنان باید همواره سرلوحه کار ما باشد.

مجید اسدی فر در ادامه این نشست خاطر نشان کرد : واحدهای بانک می‌بایست، حساسیت و آمادگی لازم را در زمان اجرای طرح اقدام ملی مسکن داشته باشند.

 وی با بیان این مطلب و ضمن تأکید بر پرداخت تسهیلات متمم به پروژه‌هایی که با این پرداخت فروش اقساطی خواهند شد، خواستار افزایش وصول مطالبات در جهت کمک به نقدینگی بانک، فعالیت بیشتر کمیته‌های وصول مطالبات مدیریت و افزایش درآمدهای کارمزدی شد.

مدیر شعب همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم، شرکت در این حماسه ملی و کمک به هرچه‌ بهتر برگزاری آن، وظیفه یکایک ماست.

اسدی فر در ادامه به حوزه بازاریابی پرداخت و عنوان کرد: سامانه انتخاب بازاریاب برتر در حال طراحی است و کلیه فعالیتهای بازاریابی‌ صورت گرفته در این سامانه ثبت و قابل رویت خواهد بود.

وی بر اعتبار سنجی مناسب مشتریان و متقاضیان و رعایت بهداشت اعتباری در هنگام پرداخت تسهیلات تأکید و نیز خواستار برگزاری به‌موقع جلسات و کمیسیون‌های مختلف در مدیریت شعب و اجرا ، پیگیری مؤثر و به ‌موقع مصوبات آن شد.

مدیر شعب گلستان در پایان سخنان خود با تأکید مجدد بر اجرای دقیق نکات پدافند غیرعامل ، یادآور شد: در حوزه حفاظت فیزیکی، اولویت‌های حفاظتی می‌بایست مدنظر بوده و مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.

 وی گفت؛ در سال 99 شاخص‌های بهره‌وری در ارزیابی عملکرد لحاظ می‌شود و همچنین به لحاظ مالی نیز عملکرد مدیریت‌ها بررسی و ارزیابی خواهد شد.

گفتنی است، در ادامه این نشست هر یک از روسای دوایر که دبیران کمیته‌ و کمیسیون‌های مختلف بودند، پیشنهادات خود را در خصوص زمان‌بندی و نحوه برگزاری جلسات تا پایان سال جاری ارائه و پیرامون آن بحث و تبادل‌نظر نموند.

آخرین بروزرسانی 1398/11/13