تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاري گردهمائي فصلي روساي دواير مديريت و روساي شعب استان گلستان با حضور مدير شعب استان

گردهمائی فصلی روسای شعب استان گلستان با حضور مجید اسدی فر مدیر شعب استان، معاونین و روسای ‏دوایر این مدیریت برگزار شد‎.‎

در آغاز این نشست، مجید اسدی فر مدیر شعب استان طی سخنانی ضمن تبریک صمیمانه به همکاران و قدردانی از تلاشها و زحمات ارزشمند و موثر ایشان به جهت کسب رتبه دوم کشوری در فرآیند ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال 98 و نیز ابراز خرسندی از دیدار با ایشان، به موضوعات مطرح‌شده در گردهمایی اخیر مدیران ارشد پرداخت و به نقل از مدیرعامل بانک گفت: طی اغتشاشات اخیر یکصد شعبه بانک خسارت‌دیده و 33 شعبه از فرآیند خدمت‌رسانی به مشتریان خارج و در برخی از شعب نیز اسناد و مدارک تخریب و امحاء شده است.

وی افزود: باید ضمن ارائه آموزش‌های لازم به همکاران در خصوص پدافند غیرعامل ، موارد مربوط به این حوزه مورد بررسی بیشتر قرارگیرد و با ارائه گزارش به دفتر حراست، حساسیت لازم در خصوص حفظ مدارک و اوراق بهادار اعمال شود.

مجید اسدی فر تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن، برنامه ساخت 400 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرارگرفته است که در این خصوص بانک مسکن بیشترین سهم را دارا بوده و در حال حاضر ساخت 140 هزار واحد مسکونی با تسهیلات 100 میلیون تومانی به ازای هر واحد، طی سال‌های 98 و 99 صورت می‌پذیرد.

مدیر شعب استان در ادامه اضافه کرد: در نظر است برنامه راهبری 1400 بانک مسکن مورد بازنگری قرار گیرد و تغییرات آن طی سال آینده اعلام شود.

اسدی فر همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، به‌ضرورت تقویت مهارت‌ها، حل مسائل پیچیده، تفکر نقادانه، مهارت خلاقیت، شایسته‌سالاری، مهارت هوش احساسی و عاطفی به‌منظور شیوه برخورد صحیح فرد با مسائل و فراز و نشیب‌های زندگی، مهارت مذاکره، مهارت قضاوت و تصمیم‌گیری و انعطاف‌پذیری ادراکی اشاره و تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشورگفت: موارد و نکات حفاظتی در خصوص ساخت شعب بانک می‌بایست ارتقاء یابد و نکات اجرایی و آموزشی لازم در حوزه پدافند غیرعامل باید به همکاران یادآور و در اختیار آنان قرار گیرد.

مدیر شعب گلستان افزود: عدم لجاجت در تصمیم‌گیری‌ها، عدم اعمال کینه‌ورزی در انتصابات،  توجه به دانش علمی و شغلی کارکنان باید همواره سرلوحه کار ما باشد.

مجید اسدی فر در ادامه این نشست خاطر نشان کرد : واحدهای بانک می‌بایست، حساسیت و آمادگی لازم را در زمان اجرای طرح اقدام ملی مسکن داشته باشند.

 وی با بیان این مطلب و ضمن تأکید بر پرداخت تسهیلات متمم به پروژه‌هایی که با این پرداخت فروش اقساطی خواهند شد، خواستار افزایش وصول مطالبات در جهت کمک به نقدینگی بانک، فعالیت بیشتر کمیته‌های وصول مطالبات مدیریت و افزایش درآمدهای کارمزدی شد.

مدیر شعب همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم، شرکت در این حماسه ملی و کمک به هرچه‌ بهتر برگزاری آن، وظیفه یکایک ماست.

اسدی فر در ادامه به حوزه بازاریابی پرداخت و عنوان کرد: سامانه انتخاب بازاریاب برتر در حال طراحی است و کلیه فعالیتهای بازاریابی‌ صورت گرفته در این سامانه ثبت و قابل رویت خواهد بود.

وی بر اعتبار سنجی مناسب مشتریان و متقاضیان و رعایت بهداشت اعتباری در هنگام پرداخت تسهیلات تأکید کرد.

مدیر شعب گلستان با اشاره به اجرای دقیق نکات پدافند غیرعامل ، یادآور شد: در حوزه حفاظت فیزیکی، اولویت‌های حفاظتی می‌بایست مدنظر بوده و مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.

 وی گفت؛ در سال 99 شاخص‌های بهره‌وری در ارزیابی عملکرد لحاظ می‌شود و همچنین به لحاظ مالی نیز عملکرد مدیریت‌ها بررسی و ارزیابی خواهد شد.

مجید اسدی فر در ادامه این نشست مشترک ، بر رعایت شعائر و موازین دینی و اعتقادی ، نظم و انضباط و سلسله مراتب اداری ، وقت شناسی ، آراستگی ظاهری و محیط کار، داشتن تعهد و مسئولیت پذیری، جدیت و پشتکار و سخت کوشی، خوشرویی و داشتن اخلاق نیکو ، رازداری، امانت داری و صداقت در کار و رفتار توسط همکاران تاکید کرد.

مدیر شعب استان خطاب به روسای دوایر مدیریت و روسای شعب استان ، اظهار داشت؛ از کارآیی و مهارت نیروهای تحت امر خود به منظور بهره برداری از توانایی های آنان شناخت کافی داشته باشید و از کارکنان کوشا و فعال در انجام وظایف تقدیر نموده و با کارکنان بی مسئولیت و سهل انگار برخورد نمایید.

 وی در ادامه خواستار برقراری ارتباط موثر و مناسب و ارائه اطلاعات شفاف و صحیح به همکاران و مشتریان

، عدالت و انصاف در برخورد با زیردستان، توجه به امور مالی و عاطفی کارکنان ، یادگیری ، به روز رسانی و به کارگیری دانش سازمانی و تسلط بر قوانین و مقررات در حوزه کاری، وفای به عهد و قانون مداری ، پایبندی به اصول مدیریت جمعی و انتقال تجربیات و دانش شغلی شد.

اسدی فر همچنین گفت؛ همکاران باید بر هیجانات خود کنترل و تسلط داشته باشند و با مسائل بطور منطقی برخورد نموده و از منافع بانک حفظ و صیانت و از هر گونه اسراف و تبذیر در استفاده از امکانات در اختیار پرهیز نمایند.

مدیر شعب گلستان در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد ؛ نظارت ، کنترل و ارزیابی مستمر عملکرد کارکنان ، شایسته گزینی به جای بایسته گزینی ، عدم برتری جویی ، تصمیم گیری به موقع و مناسب و قاطعیت در اجرای تصمیمات اتخاذ شده ، مهارت تشخیص و حل مسئله ، تلاش در جهت حفظ مشتریان خاص و جذب مشتریان بالقوه، تعامل با دستگاههای اداری در جهت پیشبرد و حفظ منافع بانک و شرکت فعال و موثر در جلسات و ارائه نظرات کارشناسی و مستدل باید همواره مورد توجه و در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است، در ادامه این گردهمایی سید باقر زرگر معاون اجرایی مدیر شعب، نکات مهم و اجرایی لازم را در بخشها و حوزه های مختلف خدمات بانکی به همکاران حاضر در این نشست یادآور شد و محمود خاقانی معاون مالی و فناوری نیز به بررسی آمار و عملکرد شعب استان در شاخصهای فرآیند ارزیابی عملکرد پرداخت و موارد مهم را در حوزه مالی و فناوری و براساس شاخص های ارزیابی عملکرد بانک برشمرد. همچنین در بخش دیگری از این نشست محمدصادق مرادی شاهکوهی مسئول دفتر حراست مدیریت نکات مربوط به حفاظت پرسنلی و فیزیکی را برای همکاران عنوان نمود.

در بخش پایانی این گردهمائی ، مراسم تقدیر از همکاران برگزار شد و طی آن از علیرضا دهقان ، رئیس سابق شعبه رسالت گرگان که به افتخار بازنشستگی نائل شد با اهداء لوح سپاس و هدایا تجلیل و همچنین در ادامه از همکاران مدیریت ، سه شعبه برتر استان در ارزیابی عملکرد 6 ماهه نخست سال 98 ، نفرات وشعبه برتر
در آزمون سنجش اطلاعات شغلی کارکنان ، همکاران موفق در حوزه وصول مطالبات بانک و نیز از بهرام محمد ایری همکار نویسنده و هنرمند استان با اهداء لوح و هدایا توسط این مدیریت تقدیر شد.

آخرین بروزرسانی 1398/11/13