نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر شعب بانک مسکن در استان گیلان خبر داد:

پرداخت تسهیلات مسکن مهر برای بیش از 114 هزار واحد مسکونی در استان گیلان

زهرا صداقت علی، مدیر استان گیلان در خصوص آمار پرداختی تسهیلات در حوزه ی مسکن مهر گفت: از ابتدای طرح مسکن مهر تا پایان شهریور 97، برای 114 هزار و 563 واحد، تسهیلاتی به مبلغ 19109322 میلیون ریال پرداخت شده است.

زهرا صداقت علی، مدیر استان گیلان در حاشیه ی برگزاری دومین همایش مدیران بانک مسکن، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در خصوص آمار پرداختی تسهیلات در حوزه ی مسکن مهر گفت: از ابتدای طرح مسکن مهر تا پایان شهریور 97، برای 114 هزار و 563 واحد، تسهیلاتی به مبلغ 19109322 میلیون ریال پرداخت شده است.

وی همچنین به تسهیلات پرداختی در زمینه ی نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در استان اشاره کرد و گفت: تا پایان شهریور 97، به 203720 واحد روستایی، تسهیلاتی به مبلغ 1944356 میلیون ریال پرداخت شد.

مدیر استان گیلان در زمینه بافت فرسوده و ورود بانک مسکن در این حوزه نیز گفت: ما در زمینه ی بافت فرسوده نیز ورود کرده ایم. با توجه به اینکه طرح دولت و البته تاکید مدیرعامل بانک مسکن در این زمینه بوده است، شعب استان گیلان بصورت ویژه در حال بررسی و تحقیق در بازار برای حمایت بیشتر از پروژه های نوسازی بافت فرسوده هستند و از طریق سازمان هایی که به نوعی در استان می توانند به ما کمک کنند در این حوزه فعالیت را آغاز کردیم.

صداقت علی گفت: زمانی که مشتریان برای دریافت تسهیلات به شعب مراجعه می کنند، همکاران اعتباری ما در بانک مسکن، شرایط را بررسی می کنند و اگر مشتریان در محدوده ی بافت فرسوده اقدام به خرید و دریافت تسهیلات کرده باشند، راهنمایی خواهند شد که به چه سازمانی مراجعه کنند و مجوز، دریافت و تسهیلات با شرایط تسهیلات بافت فرسوده دریافت کنند.
وی در پایان اظهار داشت: مدت کمی است که فعالیت در این حوزه را آغاز کرده ایم و طبیعی است که هنوز کمتر از ۵۰ درصد از اعتبار بافت فرسوده ی ما استفاده شده باشد ولی بدون شک با برنامه هایی که داریم انشالله تا پایان سال، آمار خوبی از بافت فرسوده برای تسهیلات ارایه خواهیم داد.

صداقت علی در پایان اظهار داشت: تا پایان شهریور 97، در زمینه ی احداث مسکن در بافت فرسوده و نامناسب شهری برای 1867 واحد، تسهیلاتی به مبلغ 334338 میلیون ریال پرداخت شده است.

آخرین بروزرسانی 1397/8/12