نمایش اخبار نمایش اخبار

دکتر بت شکن در مراسم معارفه مدیران جدید مناطق تهران :

تغییر ساختار باید بتواند پویایی را به سازمان تزریق کند

مراسم تکریم مدیران سابق و معارفه مدیران جدید مناطق تهران با حضور مدیر عامل، اعضای هیات مدیره ، مدیران امور و روسای شعب استان تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این مراسم دکتر محمد هاشم بت شکن مدیر عامل بانک با قدردانی از زحمات مدیران سابق مناطق تهران طی سخنانی گفت: هیچ سازمانی بدون تغییر ماندگار نیست، آنچه تغییر نمی کند خود تغییر است و اگر می خواهیم پویایی داشته باشیم و خود را با شرایط جدید بانک هماهنگ کنیم باید تغییر ایجاد شود.
وی یکی از ابعاد این تغییر را تغییر ساختار سازمانی عنوان کرد و افزود: تغییر ساختار باید بتواند پویایی را به سازمان تزریق کند و مطابق با استراتژی های اصلی بانک باشد .
مدیر عامل بانک با اشاره به نقش بسیار مهم تهران در نظام بانکی کشور تصریح کرد: از کل منابع بانک های دولتی حدود 47 درصد آن در تهران است. همچنین در بانک مسکن نیز 200 شعبه شهر تهران 43 درصد منابع بانک را به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: با توجه به نگاه و اهمیت ویژه ای که برای اداره تهران قائل هستیم، باید برای اداره تهران نسخه خاصی داشته باشیم.
دکتر بت شکن با اشاره به تفکیک ساختاری ایجاد شده در اداره کل امور مدیریت های شعب گفت: با توجه به لزوم تغییر ساختار، اداره امور شعب استان تهران از استان ها تفکیک شد و امیدواریم با انجام اصلاحات لازم به جایگاه شایسته ای برسیم.
وی با اشاره به اهمیت قیمت تمام شده پول در بانک تصریح کرد: رشد مانده مطالبات غیر جاری زیاد است و باید مدیریت شود زیرا برای بانک مسکن که به عنوان سالم ترین بانک کشور شناخته می شود بالا بودن حجم مطالبات غیر جاری قابل دفاع نیست.
مدیر عامل بانک در ادامه سخنان خود بر اهمیت افزایش ضمانت نامه به دلیل جذب منابع صفر درصدی و کارمزد تاکید کرد و گفت: در سال جاری مدیریت جنوب شرق تهران 85 درصد ، شمال شرق 70 ، جنوب غرب 50 و شمال غرب 31 در صد از اهداف ضمانت نامه را محقق کرده اند .
دکتر بت شکن با تاکید بر اهمیت شاخص فراگیری اعمال مدیریت به معنی درصد شعب در تحقق اهداف جذب منابع افزود: مدیران جدید مناطق تهران باید با سرکشی مرتب به شعب ، نظارت موثری بر فعالیت های شعب تهران نسبت به قبل داشته باشد .
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: هدف ما جذب مشتری ارزشمند اعتباری است و باید بتوانیم با شرکت های تولید کننده مصالح ساختمانی و یا شرکت های انبوه ساز فعالیت کنیم تا رابطه ما با مشتری برد- برد باشد. با توجه به تفکیک مدیریت های تهران در هریک از این مدیریت ها ، همکاران باید از ظرفیت سپرده پذیری و تسهیلات دهی مناطق استفاده کنند و باید از ظرفیت ایجاد شده استفاده نمایند.
مدیر عامل بانک انتصاب جدید مدیران مناطق استان ها را بر اساس برنامه های ارایه شده آنها عنوان کرد و در ادامه برنامه های مدیران مناطق تهران را با ذکر جزییات بیان نمود.
دکتر بت شکن با تاکید بر تلاش جمعی برای تحقق اهداف در تهران تصریح کرد: تهران یک نگاه خاص می خواهد و مهمترین نکته در این خصوص مواجهه با مشتریان بزرگ از جهت تسهیلاتی و سپرده ای است و در این راه مدیریت ارتباط قوی با مشتری می خواهیم.
وی همچنین با اشاره به مدل 5+1 در بانک اظهار داشت: اگر بهداشت و سلامت وجود نداشته باشد هرچه قدر کار بانکی خوب انجام دهیم از بین می رود.
دکتر بت شکن با تاکید بر نظارت موثر در اعطای تسهیلات و پیشگیری از تخلفات احتمالی گفت: بازرسی کمک حال شما خواهد بود و باید برای جلوگیری از تخلفات این موضوع را به جد پیگیری نمایید .
وی در پایان سخنان خود با بیان این موضوع که ریسک اتکا به منابع بزرگ زیاد است افزود: باید به دنبال منابع با کیفیت با ریسک پایین باشیم تا در راستای کاهش قیمت تمام شده پول گام برداریم .
در ادامه این نشست جعفرآقاملایی، عضو هیات مدیره با قدردانی از زحمات روسای شعب استان تهران به دلیل تلاش در راستای تحقق اهداف اظهار داشت : در خصوص شعب بالای 500 میلیارد ریال تا بیش از یک میلیارد ریال منابع، تغییرات خوبی ایجاد شده است و تعداد این شعب از 178 شعبه در سال گذشته به 207 شعبه تا آبان ماه سال جاری رسیده است .
وی با اشاره به بررسی موضوع تغییر ساختاری مدیریت های تهران از یک سال و نیم گذشته گفت : با بررسی های صورت گرفته و تصمیم هیات مدیره بانک مدیریت های شعب مناطق تهران از 4 منطقه به 3 منطقه موازی تبدیل شده است و تا حدودی از نظر تعداد شعب ، درجه بندی شعب و مبلغ منابع باهم برابر هستند.
آقاملایی یکی از اهداف متعالی در این تغییر را فراهم کردن زمینه رشد بیشتر همکاران عنوان کرد و افزود : امیدواریم با تغییرات ایجاد شده، زمینه ارتقای همکاران و رقابت بیشتر بین مدیریت ها امکان پذیر گردد.
وی همچنین با بیان اقداماتی که در سال 92 انجام گرفت و منجر به اصلاح در روش ها و جذب منابع شد گفت: همکاران در مدیریت ها با تلاش بسیار توانستند خروج منابع را جبران کنند و باعث رشد نسبت به قبل سپرده ها شدند و سپرده های غیر پایدار به پایدار تبدیل شد .
در ادامه ابوالقاسم رحیمی انارکی دیگر عضو هیات مدیره طی سخنانی گفت: مدیریت‌های شعب مناطق چهارگانه تهران به سه مدیریت منطقه شرق تهران، منطقه مرکز تهران و منطقه غرب تهران و چهار حوزه ناظر در شهرهای گیلاوند (مدیریت‌ شعب منطقه شرق تهران)، ورامین (مدیریت‌ شعب منطقه مرکز تهران) ، شهریار و اسلامشهر (مدیریت‌ شعب منطقه غرب تهران) در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه در خصوص مدیریت منطقه شمال شرق تهران گفت: تعداد شعب این مدیریت 66 شعبه و تعداد کارکنان آن 686 نفر ، تعداد شعب ممتاز 5 شعبه و تعداد شعب درجه1 را 13 شعبه است.
رحیمی تعداد شعب منطقه مرکز را 66 شعبه با 587 پرسنل ، 5 شعبه ممتاز و 11 شعبه درجه 1 و تعداد شعب منطقه غرب را 73 شعبه با 760 پرسنل ، 6 شعبه ممتاز و 25 شعبه درجه 1 عنوان کرد.
عضو هیات مدیره در ادامه سخنان خود اهداف بانک در استان تهران در سال جاری را رشد 6/31 درصدی مانده منابع و دستیابی به مانده 222 هزار میلیارد ریالی عنوان کرد و گفت : پس از ارایه حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در سبد بانک اهداف مورد بازنگری قرار گرفت و هدف تکمیلی با صندوق یکم رشد 38 درصدی منابع و رسیدن به مانده 233 هزار میلیارد ریالی منابع است.
وی افزود : تا پایان مهرماه 5/11 درصد از اهداف در این زمینه محقق شده است.
رحیمی هدف ضمانتنامه را 5 هزار و 446 میلیارد ریال و رشد 100 درصدی در مبلغ ضمانت نامه نسبت به رقم پایان سال 93 عنوان کرد و افزود: تا پایان مهرماه در مبلغ ضمانت نامه 38 درصد اهداف و در مانده 25 درصد اهداف محقق شده است .
وی با اشاره به هدف فروش اقساطی حداقل 122 هزار واحد مسکن مهر در تهران گفت : تا پایان مهرماه در فروش اقساطی 26 درصد از اهداف محقق شده است
رحیمی انارکی با اشاره به این موضوع که بیش از 72 هزار واحد در تهران مورد معامله قرار گرفتند افزود: آمارها حاکی است 57/9 درصد حجم معاملات به واحدهای مسکونی زیر 80 متر مربع اختصاص دارد. همچنین بیشترین حجم معاملات در متراژ 60 تا 70 متر مربع است و این واحدها جزو گروه های هدف بانک هستند.
وی افزود: حجم معاملات طی 6 ماهه ابتدایی سال 1394 نسبت به مدت مشابه در سال قبل، 20 درصد کاهش داشته است.
وی هدف بانک در ریسک اعتباری را حداکثر 5 درصد، ریسک اعتباری مسکن مهر را حداکثر2 درصد، ریسک اعتباری مسکن غیر مهر را حداکثر 2 درصد و ریسک اعتباری ضمانت‌نامه را حداکثر 5درصد عنوان کرد.
رحیمی انارکی هدف بانک در صندوق پس انداز مسکن یکنم در تهران را افتتاح 968ر27 فقره حساب و جذب 322.5ر9 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این زمینه در مانده حدود 30 درصد هدف و در تعداد 35 درصد هدف محقق شده است.
وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم با این تغییر و تحول، انگیزه در شعب و مدیریت های تهران ایجاد شود و با توجه به توزیع مناسب بین هر سه مدیریت از لحاظ درجه بندی شعب، جابه جایی و انگیزه های لازم برای همکاران فراهم شود و رقابت مناسبی بین مدیریت ها ایجاد شود و منجر به افزایش منابع گردد.
در این مراسم محمود لاری دارابی به عنوان مدیر شعب منطقه غرب تهران ، ایرج نیک بنیاد به عنوان مدیر شعب منطقه مرکز تهران و رضا صالحی شهرابی به عنوان مدیر شعب منطقه شرق تهران معرفی شدند.
در ادامه این مراسم پنلی با حضور رییس اداره کل امور مدیریت ها و شعب استان تهران، مدیران سابق و جدید مناطق تهران برگزار شد.
در این پنل مرتضی صالحی، رییس اداره کل امور مدیریت ها و شعب استان تهران طی سخنانی با تاکید بر این که مدیریت های تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، گفت: امروز شاهد هستیم که از مدیران اجرایی به عنوان پیشران استفاده می شود. مناطق تهران از چهار منطقه به سه منطقه تغییر ساختاری دادند و یکی از مهمترین دلایل برای ایجاد این تغییرات، ایجاد فضای رقابتی است.
رییس اداره کل امور مدیریت ها و شعب استان تهران عدالت اجتماعی و ایجاد انگیزه را از دیگر اهداف اصلی این تغییرات عنوان کرد و افزود: متعهد شدیم منابع تهران را به بالای 50 درصد ارتقا دهیم، کار بسیار دشواری پیش روی ما است و یکی از دلایلی که تاکنون این اتفاق رخ نداده است کمتر شدن اتکای ما به سپرده های کلان است.
وی با اشاره به این که در حال حاضر زمان جهش و ارتقای مدیریت های تهران است، بیان کرد: به طور حتم برنامه جاری با برنامه های گذشته متفاوت خواهد بود و مدیران و روسای شعب باید با دیدگاه متفاوتی به فعالیت های بانک نگاه کنند.
در ادامه همایش محمود لاری دارابی، مدیر سابق منطقه شمال شرق تهران و مدیر منطقه غرب تهران با اشاره به این که نیرو های انسانی مدیریت شمال شرق از پتانسیل بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: با حمایت و تلاش کارکنان این مدیریت توانست رتبه اول را در جذب منابع با 57 هزار میلیارد ریال کسب کند.
لاری به ارایه گزارشی از عملکرد مدیریت شمال شرق پرداخت و گفت: این مدیریت توانست منابع ناپایدار را به منابع پایدار و منابع کلان را به منابع خرد تبدیل کند، همچنین موفق شد مجوز تخریب و نوسازی مدیریت شمال شرق را به دست آورده و در بانکداری الکترونیک رتبه اول را کسب کند.
وی نهادینه سازی فرهنگ بازاریابی و وصول مطالبات در تمامی سطوح شعب را از دیگر فعالیت های مدیریت شمال شرق بیان کرد و گفت: پیاده سازی مدل های شایسته سالاری از جمله فعالیت هایی است که این مدیریت به آن پرداخته است.
در ادامه ایرج نیک بنیاد مدیر شعب منطقه مرکز تهران طی سخنانی با اشاره به این که در این مدیریت به خلاقیت، نوآوری و ارایه خدمات توجه بسزایی می شود، گفت: در این مدیریت، شعب چهار منطقه وجود دارد و با چهار مدیریت و چهار طرز فکر مدیریتی مواجه هستیم که این موضوع مسوولیت و انتظارات را بالا خواهد برد و این تفکرات متنوع به ما کمک می کند تا بتوانیم خدمات و سرویس بهتری را به مجموعه خود ارایه دهیم.
وی خاطر نشان کرد: در یک مجموعه مدیریتی قرار گرفتیم که به نوعی بکر و تازه هستند و می توانیم با یک برنامه ریزی درست، پایه گذار سه مدیریت قوی و محکم در بانک باشیم.
همچنین حسین حیدری مدیر سابق مدیریت جنوب شرق تهران تغییرات را از علایم اصلی حیات و پویایی سازمان دانست و افزود: این تغییرات مطمئنا موجب می شود که یک سازمان با نشاط بیشتر بتواند به اهداف خود دست یابد.
وی با تاکید بر این که تغییر در زندگی کاری ما نیز یک موضوع بدیهی است، خاطر نشان کرد: این تغییرات در جهت تقویت عملکرد و بهبود ساختار است، ایجاد تغییرات جغرافیایی در مرز بندی مناطق تهران اثرات و منشا مفیدی در سازمان ایجاد می کند.
مدیر سابق جنوب شرق تهران یادآور شد: با همکاری کارکنان سخت کوش منطقه جنوب شرق در جهت بهتر شدن موفقیت منطقه و رتبه بندی مناطق تهران و روسای شعب حرکتی را پایه ریزی کردیم.
وی افزود: رکود اقتصادی در اکثر بخش ها دیده می شود و به اعتقاد کارشناسان و صاحب نظران بانک مسکن با توجه رسالتی که دارد نقش مهم و موثری در این موقعیت اقتصادی ایفا می کند و امیدوارم تلاش و زحمت کارکنان بانک مسکن همچنان که در مسکن مهر توانمندی و شایستگی را در آن ماموریت های بزرگ به اثبات رساند، بتواند در این شرایط نیز برگ زرین و افتخار آمیزی برای بانک مسکن باشد.
در ادامه ناصر رفیعی مدیر سابق مدیریت شمال غرب تهران طی سخنانی به ارایه گزارشی از عملکرد این مدیریت پرداخت و گفت: 42 هزار میلیارد جذب منابع داشتیم که با رکود به وجود آمده به 36 هزار میلیارد رسیده است.
وی ادامه داد: در حوزه بانک 17 هزار خروجی منابع داشتیم که با همکاری کارکنان با منابع خرد جایگزین شد. در درجه بندی شعب، 24 شعبه از شعب مدیریت شمال شرق تهران رتبه اول کشوری را کسب کرد و ایجاد وصول مطالبات در دو منطقه و مرکز آموزش در تهران از دیگر فعالیت های مدیریت شمال غرب به شمار می آید.
آخرین بروزرسانی 1394/10/2