نمایش اخبار نمایش اخبار

در نشست شورای مدیران از سوی مدیرعامل تاکید شد

مشارکت تک تک ادارات در تصمیم سازی ها ضروری است

نشست شورای مدیران با حضور مدیر عامل ، اعضای هیات مدیره مدیران امور و برخی روسای ادارات برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما، در این نشست دکتر محمد هاشم بت‌شکن، مدیر عامل بانک به بیان مطالبی در خصوص لزوم تشکیل اتاق فکر اجرایی با حضور مدیران امور و ادارات ذیربط پرداخت و افزود: این جلسات باید هر دو هفته یک‌بار به منظور تبادل اطلاعات و اخبار راهبردی و استراتژیک، آمار عملکرد و خبرهای مهم هر حوزه و اتخاذ تصمیمات متناسب با هر رویداد برگزار شود .
دکتر بت‌شکن در ادامه با بیان اینکه شورای قبلی هماهنگی مدیران بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی دارد گفت: این شورا (اتاق فکر) تصمیم‌سازی می‌کند. همچنین در این جلسه مشارکت تک‌تک ادارات مد نظر است.
مدیر عامل بانک در ادامه تصریح کرد : با توجه به تغییرات جدید حساب ممتاز و خوداتکایی مالی این حساب و همچنین توجیهات سودآوری آن لازم است تبلیغات و اقدامات عملیاتی به منظور افزایش حساب صورت پذیرد و امور شعب و طرح و برنامه باید در این زمینه برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش بانک مسکن در حرکت اقتصاد و مسکن و پیشرانی مسکن و با اشاره به وارد شدن حدود 11 هزارمیلیارد ریال منابع جدید به بانک اظهار داشت: یکی از مواردی که باید در مورد آن صحبت کنیم اعطای تسهیلات به مشتریان ارزشمند بانک است.
دکتر بت شکن تصریح کرد: لازم است برنامه راهبردی متناسب با برنامه ششم بوده، چهارچوب نظام برنامه سال 95 توسط مدیر امور طرح و برنامه تدوین و به هیات مدیره بانک گزارش شود.
در ادامه ابوالقاسم رحیمی انارکی، عضو هیات مدیره وجود شوراهای مختلف در بانک (از جمله شورای هماهنگی مدیران) را تهیه شرح وظایف جداگانه برای هر کدام از ادارات به منظور جلوگیری از موازی‌کاری عنوان کرد.
وی در ادامه در خصوص آخرین اخبار حوزه عملکردی بانک گفت: کاهش نرخ سپرده قانونی ممتاز به 2 درصد و افزایش سقف تسهیلات ممتاز به 600 میلیون ریال و نرخ سود تسهیلات به 5/18درصد در جلسه شورای پول و اعتبار مصوب شده که در نتیجه آن حدود 11هزار میلیارد ریال از منابع بانک آزاد خواهد شد.
رحیمی انارکی همچنین بر لزوم تلاش بیشتر در جذب حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم تاکید کرد.
وی با اشاره به افزایش سقف اوراق قابل تخصیص به برخی حساب‌های ممتاز و کمک آن در جذب منابع تصریح کرد: به منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت اوراق در بازار محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده که از جمله آنها می‌توان به محدودیت معامله 140 امتیاز در هر روز، عدم امکان معامله مجدد اوراق آبان ماه به مدت 4 ماه و قبل از آن 2 ماه و تأمین مابقی تسهیلات (بیش از سقف قبلی) از نماد آبان ماه به بعد اشاره کرد.
همچنین علیرضا بلگوری، عضو هیات مدیره ضمن اعلام تحقق تعداد قابل توجهی از اهداف سالانه که به عهده هیات مدیره گذاشته شده بود گفت: افزایش سرمایه بانک به 50 هزار میلیارد ریال و اصلاح اساسنامه بانک به عنوان بانک تخصصی- توسعه‌ای در برنامه ششم گنجانده شده است.
وی با بیان اینکه مالیات و سهم سود دولت در سال 95 به افزایش سرمایه بانک اختصاص خواهد یافت افزود: انتشار اوراق بهادار ارزی و ریالی تا سقف 5 میلیارد دلار از طریق بانک مسکن به منظور تأمین مالی بخش مسکن، حمل و نقل، زیرساخت، ناوگان و تجهیزات همراه با پوشش ریسک نوسانات نرخ ارز توسط دولت در برنامه ششم با بوجه سال 95 دیده شده است.
بلگوری در ادامه تصریح کرد: مدیریت دارایی‌ها نیز به عنوان اقدام جدید بانک مسکن در برنامه ششم با بودجه سال 95 گنجانده شده و دولت و دستگاه‌ها می‌توانند از این خدمت بانک استفاده نمایند.
شایان ذکر است ، تبلیغ سپرده ممتاز توسط اداره کل روابط عمومی، بررسی افزایش نرخ تخصیص اوراق توسط حوزه طرح و برنامه، تشکیل کارگروهی برای تهیه اساسنامه متناسب با نقش تخصصی-توسعه‌ای بانک، تشکیل کارگروه بابت ساز و کارها و تمهیدات لازم در خصوص افزایش سرمایه بانک از محل اموال وزارت راه و شهرسازی، پیگیری امور انتشار اوراق ارزی و پیگیری امور ارائه خدمات جدید تأمین مالی از طریق مدیریت دارایی‌ها از مصوبات این نشست می باشد.
آخرین بروزرسانی 1394/10/2