تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی: کسب رتبه اول مدیریت استان مرکزی در ارزیابی عملکرد سال 97، زمانی برای ما خوشایندتر است که این عنوان را در سطح بانک های استان نیز احراز نمائیم.

اولین سمینار مسئولین مدیریت شعب استان در سال 98 در مجموعه گردشکری باملند سی گل اراک برگزار شد. در این سمینار هر یک از مسئولین، پیرامون عملکرد مدیریت و شعب تابعه استان در سال گذشته و برنامه های خود در سال جاری به ایراد سخن پرداختند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی، اولین سمینار مسئولین مدیریت شعب استان در سال 98 در مجموعه گردشکری باملند سی گل اراک برگزار شد. در این سمینار هر یک از مسئولین، پیرامون عملکرد مدیریت و شعب تابعه استان در سال گذشته و برنامه های خود در سال جاری به ایراد سخن پرداختند.

در اولین بخش از سمینار، مجید امیری مدیر شعب استان، با ابلاغ پیام تبریک مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران امور بانک مسکن به کارکنان مدیریت شعب استان مرکزی به پاس احراز رتبه اول در ارزیابی عملکرد مدیریت های کشور در سال97؛ از زحمات همکاران خود در مجموعه صف و ستاد مدیریت تقدیر کرد.

مدیر شعب استان مرکزی سپس به نقل گفتار مدیر عامل و مدیران ارشد بانک در جریان برگزاری همایش بزرگ مدیران ارشد بانک در تهران پرداخت و اهم دیدگاه ها و نقطه نظرات ایشان را برای همکاران خود بازگو نمود و با تاکید بر جهت گیری بانک در سال جاری اظهار داشت: عملکرد سال 98 باید به نسبت سال 97 بهبود پیدا کند. امسال در مدیریت پرداخت تسهیلات مشارکت باید پروژه ها را قبل، حین و پس از پرداخت مراحل سهم الشرکه کنترل و بر حسن اجرای آن نظارت کنیم. در مدیریت وصول مطالبات، کار پیگیری را باید از همان قسط اول شروع کنیم. در فرایند تجهیز منابع باید سهم استان از منابع موجود در صنایع مختلف به ویژه صنعت استان را به مراتب بالا ببریم. در بانکداری الکترونیک، با تقویت زیرساخت های خود و فرهنگ سازی بانکداری مجازی، آموزش استفاده از درگاه های مجازی بانک را برای مشتریان نهادینه کنیم و در مدیریت منابع انسانی باید به افزایش دانش اطلاعات شغلی و امرجانشین پروری توجه ویژه ای داشته باشیم.

امیری همچنین کلیاتی از بسته پیشنهادی بانک مسکن به بانک مرکزی و برنامه های بانک در جهت رونق تولید را به نقل از مدیران ارشد بانک تبیین نمود و گفت: بانک مسکن مفتخر است که همواره به عنوان بانک حامی دولت در طرح های مختلف اقتصادی پیش قدم بوده و امسال نیز در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده است، راهکارهائی مبتنی بر بازار پول و مبتنی بر بازار سرمایه به دولت پیشنهاد دهد و امیدوار است ماحصل این پیشنهاد در کاهش تورم، ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد اثرگذار باشد.

امیری در ادامه اظهار داشت: مدیریت استان مرکزی در پایان شهریور ماه 97 و در ارزیابی عملکرد مدیریت های کشور رتبه پنجم کشوری را کسب کرد و متعاقبا با تشکیل جلسات منظم با شعب، با دوایر و با کارشناسان مدیریت، نقاط ضعف عملکردی در هر بخش مورد مداقه قرار گرفت و با برنامه ریزی های صورت گرفته و تشویق شعب برای بهبود عملکرد خود، در شاخص هایی که درآن ضعف داشتند تلاش صورت گرفت و خوشبختانه در پایان سال 97 با احراز رتبه اولی و قرار گرفتن 88 درصد شعب استان در منطقه سبز عملکردی، مزد زحمات خود را گرفت.

مدیر شعب استان مرکزی این موفقیت را ماحصل سال ها ممارست و تلاش کارکنان مدیریت در طول دوره های ارزیابی عملکرد دانست و گفت: بحمدالله در هر ده دوره ارزیابی عملکرد سالهای گذشته، جایگاه سبز عملکردی استان مرکزی حفظ شد و به همت شما عزیزان، در هر دوره نسبت به دوره قبل روند رو به رشد قابل ملاحظه و مشایعت بود. وی گفت: تنها علت سیر صعوی حرکت این نمودار را باید عزم جزم مسئولین و کارکنان پرتلاش صف و ستاد مدیریت استان بدانیم و این جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

امیری افزود: هدف بعدی ما دستیابی به رتبه برتر عملکردی در سطح بانک های استان در تمامی بخش های عملکردی است. به عبارتی؛ کسب رتبه اول مدیریت استان مرکزی در ارزیابی عملکرد بانک های مسکن کشور ، زمانی برای ما خوشایندتر است که این عنوان را در سطح بانک های استان نیز احراز نمائیم. وی اظهار داشت: سال 98 را با تکیه بر عزم جزم کارکنان مجرب و متعهد بانک و در جهت تحقق اهداف عالیه بانک، این بار با شعار رونق بخشیدن به تولید مسکن و ساختمان آغاز می کنیم و یقین داریم با تعامل با فعالان این بخش موفقیت ها  دور از دسترس نخواهد بود.

در ادامه فرج اله سوسن آبادی معاون اجرایی مدیریت در سخنان خود اظهار داشت: همه ما از سفره بانک ارتزاق میکنیم و در هر زمان؛ چه در دوران اشتغال وچه در بازنشستگی بایستی قدردان بانک مسکن بوده و تمام  تلاش خود را جهت اعتلای بانک  بکار بندیم. وی دغدغه بانک را در وصول مطالبات و کاهش حجم آن به منظور بازگشت منابع مالی فریز شده و بلااستفاده در دست مردم دانست و تاکید کرد: باید با برنامه ریزی بهتری این منابع را به بانک برگردانده و در چرخه اقتصاد کشور به کار اندازیم.

سوسن آبادی همچنین تلاش همکاران در معرفی خدمات کارمزد محور نظیر صدور ضمانتنامه را در مذاکرات بازاریابی با افراد حقیقی و حقوقی متذکر شد و با ارائه آماری مقایسه ای از عملکرد بانک های استان در جذب منابع و صدور ضمانتنامه، آمار بانک مسکن را کافی به مقصود ندانست و بر ضرورت بازاریابی بیشتر در این حوزه تاکید کرد.  وی افزود: از ظرفیت اعتباری بانک باید هم برای جذب منابع یشتر و هم برای سود و درآمدزائی بهتر استفاده کنیم و از اختیاراتی که بانک به ما تفویض کرده به درستی و در راستای منافع بانک استفاده نمائیم.  

محمد رضا شمسی معاون مالی وفناوری مدیریت نیز در ادامه، ضمن ارائه آماری از عملکرد مدیریت در بخش های مختلف عملکردی؛ درصد تحقق اهداف را در بخش تجهیز منابع 58 ، در بانکداری الکترونیک 71، سودآوری مالی 175و اعمال مدیریت 83 درصد اعلام نمود و تاکید کرد: هدف امسال مدیریت باید در جهت افزایش درصد توفیق و در راستای اهداف بانک برنامه ریزی شود.

همچنین فرخی مسئول دفتر حراست در توصیه هایی حفاظتی امنیتی به همکاران، به مواردی چون: شرايط تحريم هاي ظالمانه­ي دشمنان و جنگ اقتصادي و لزوم همکاری و  نقش آفرینی همکاران در تحقق رونق اقتصادي، پرهیز از ترویج روحيه ياس و نا اميدي در محيط كار و متعاقبا ترویج روحيه­ي اميد به آينده و تلاش به همکاران، کمک به افزایش دانش اطلاعات شغلی همکاران در جهت ايجاد رضايتمندي مشتريان، خدمت خوب همراه با آرامش و بدون منت به مردم، شناخت اسناد جعلی و آموزش نحوه مقابله با آن مطابق با دستورالعمل­هاي مربوطه، اقدامات نظارتي لازم از سوی مسئولین شعب در جهت صيانت از كاركنان و پيشگيري از مواجهه ایشان با برخوردهاي قضايي و اداري و بحث تخلیه تلفنی و لزوم هوشیاری همکاران در این زمینه پرداختند.

در ادامه سمینار و در پنل های جداگانه، به ترتیب پنل روسای شعب موفق و بازگو نمودن علل توفیق ایشان در بخش های جذب منابع، وصول مطالبات، بانکداری الکترونیک و صدور ضمانتنامه ، و پنل روسای دوایر مدیریت و برشمردن نقطه نظرات پیشنهادی ایشان در جهت تعامل هر چه بهتر شعب با ستاد مدیریت برگزار شد.

در بخش پایانی سمینار، کلیه روسای شعب که در ارزیابی عملکرد سال گذشته، در منطقه سبز قرار گرفته بودند، لوح تقدیر و هدایای خود را از مسئولین مدیریت دریافت داشتند. همچنین از چهار شعبه: میدان شریعتی اراک، شریعتی خمین، مرکزی اراک و شهید مطهری ساوه که ضمن احراز رتبه های اول تا چهارم مدیریت، در ردیف 100 شعبه برتر کشور قرار گرفته بودند تجلیل شد. در این بخش همچنین مسئولین دوایر برتر ستاد مدیریت و اعضای کمیته ارزیابی عملکرد مدیریت با دریافت لوح تقدیر و هدایائی نفیس تقدیر شدند.

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/2/31