پیشینه مدیریت شعب استان پیشینه مدیریت شعب استان

باسمه تعالی

پیشینه مدیریت شعب استان خراسان شمالی


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیریت شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی در یازدهم اردیبهشت ماه سال 1385 با مدیریت آقای ابوالفضل مهران ،11شعبه و97 نفر پرسنل فعالیت خودرا آغاز نمود که طی استخدامی های سال 86 تا92(با کسر تعداد همکارانی که دراین مدت بازنشسته شده اند) درحال حاضر با 130 نفر پرسنل مشغول ارایه خدمات به هم استانیهای عزیز می باشد.

علی رغم نوپا بودن،این مدیریت توانست درسال87 با سعی وتلاش مسیولین وقت،مسیول آموزش،همچنین استقبال همکاران از کلاسهای آموزشی رتبه اول آموزش را دربین مدیریتهای همطرازکسب نماید.همچنین دربخش روابط عمومی نیز عنوان روابط عمومی برتر را دربین مدیریتهای همطراز بدست آورد ودرآزمون سنجش اطلاعات شغلی کارکنان، خانم نسرین زعفرانیه که درآن مقطع رییس دایره اعتبارات شعبه مرکزی بجنورد بود توانست رتبه یک آزمون مذکور را درگروه روسا و معاونین شعب دربین کارکنان کل کشور از آن خود کند.

در30/04/88 درمراسم تودیع و معارفه مدیران،آقای ابوالفضل مهران مدیر وقت استان تودیع وآقای مجید قاسم زاده به سمت مدیر شعب استان منصوب شدند.

طی سالهای 88 تا 91 نیز این مدیریت افتخارات زیادی بدست آورد منجمله در بخش IT و بانکداری الترونیک، طرح مسکن مهر و تسهیلات تکلیفی همواره جزو مدیریتهای برتر بوده وهمکاران سعی وتلاششان بر این بوده تا بتوانند اهداف مورد نظر بانک را تحقق و تعالی بخشند. همچنین در سال 91 مجدداً در آزمون سنجش اطلاعات شغلی کارکنان بانک ، همکاران این مدیریت افتخار آفریدند و توانستند سه رتبه کشوری را برای این استان به ارمغان آورند خانم نسرین زعفرانیه برای دومین بار درگروه روسا ومعاونین شعب رتبه یک کشوری را از آن خود کرد،خانم زبیده نوروزی در گروه پایوران شعب رتبه 2 کشوری را بدست آورد وآقای محمد صفدری نیز در گروه متصدیان اموربانکی رتبه یک کشوری را کسب نمود.

در20/05/91 آقای مجید قاسم زاده مدیر وقت استان بازنشسته وآقای علی مقبلی معاون وقت مدیریت مسیولیت سرپرستی استان را به عهده گرفتندونهایتاً در 20/08/91 مراسم تودیع و معارفه برگزار و آقای علی مقبلی رسما به سمت مدیر شعب استان منصوب گردیدند.

از زمان انتصاب آقای مقبلی به سمت مدیر شعب این استان با سیاستها ورویکردهای جدیدی که توسط ایشان اتخاذ گردید فعالیتهای همکاران بصورت گروهی و جهادی در زمینه بازاریابی و وصول مطالبات که همواره مورد تاکید مدیران  محترم عالی بانک بوده آغاز شد و همکاران در قالب تیمهای بازاریابی و وصول مطالبات که توسط همکاران مستقر در واحد بازاریابی و کمیته پیگیری وصول مطالبات مدیریت سازماندهی شده بودند در صف و ستاد مشغول فعالیتهای بازاریابی و وصول مطالبات معوق شدند که بحمدالله نتایج خوبی را درپی داشت.

درسال 92 نیز همانند سنوات گذشته همکاران این استان در آزمون سنجش اطلاعات شغلی خوش درخشیدند وتوانستند دو رتبه کشوری را برای این استان به ارمغان آورند که کسب رتبه یکم کشوری توسط آقای مرتضی ایزانلو و رتبه دوم کشوری توسط خانم عصمت ایزانلو درگروه پایوران شعب موید همین مطلب می باشد

اما با انتصاب آقای مجید اسدی فر در تاریخ 01/05/93 به سمت مدیر شعب استان و رویکرد نوینی که ایشان اتخاذ نمود تحول بسیار مثبتی در استان رخ داد.به نحوی که مدیریت شعب استان درپایان سال94 با تحقق 327 درصدی اهداف تعیین شده در بخش منابع رشد 97 درصدی را دراین زمینه تجربه کرد و کلیه شعب استان بیش از صد درصد اهداف تعیین شده خودرا دربخش جذب منابع محقق کردند و 4 شعبه از 12 شعبه استان مشمول ارتقای درجه شدند.

همچنین با تحقق 160 درصدی اهداف در جذب منابع صفر درصدی(ارزان قیمت) و تلاشهایی که در بخش جذب منابع صورت گرفت جایگاه مدیریت در بین بانکهای استان از رتبه 8 به 6 ارتقا پیدا کرد.

ایشان با پیگیری های مستمر ساختمان جدید این مدیریت را به بهره برداری رساند و با هدفمند کردن اضافه کارها،تعیین شاخص های کمی و کیفی انتصابات همکاران براساس اصل شایسته سالاری و برگزاری کمیته ها و کمیسیونهای مختلف به منظور تقسیم کارها و استفاده از خرد جمعی همکاران انگیزه ی مضاعفی را جهت تلاش و کوشش در راستای اهداف  و ماموریت های بانک در همکاران ایجاد کرد.

این روند روبه رشد در سال های بعد هم ادامه پیدا کرد و قرار گرفتن مدیریت شعب استان در منطقه سبز جدول مجمع ارزیابی عملکرد طی چند دوره پیاپی از دیگر موفقیت های مدیریت بوده است.

درسال 96 نیزقرار گرفتن مدیریت شعب استان در منطقه سبز جدول ارزیابی عملکرد در پایان سال ،کسب رتبه اول در جذب وتحقق اهداف سپرده ممتاز درکشور،کسب رتبه دوم در تحقق اهداف صندوق مسکن یکم در ارزیابی عملکرد6ماهه اول سال کسب رتبه اول مرحله اول و دوم آزمون سنجش اطلاعات شغلی،تحقق اهداف کل سپرده ها و فروش اقساطی مسکن مهر،تنها بخشی از موفقیت های این مدیریت درسال 96 بوده است و درسال 97،همکاران شعب تحت پوشش و ستاد این مدیریت درتلاش هستند تا با توکل به ذات اقدس الهی و مدیریت اندیشمندانه مدیرشعب استان در راستای تحقق اهداف تعیین شده بگونه ای حرکت نمایند که درپایان سال97 اهداف بانک در کلیه شاخص های مبتنی بر جدول مجامع ارزیابی عملکرد مدیرت های شعب استانها و مناطق بطور متوازن  محقق گردد.

روابط عمومی مدیریت شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی