تازه های اخبار تازه های اخبار

جشن تكليف

برگزاری جشن تکلیف فرزندان کارکنان بانک مسکن استان قزوین

مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان مدیریت شعب بانک مسکن استان قزوین با حضور امام جماعت ومسئولین مدیریت شعب استان قزوین وبرخی از کارکنان وفرزندان آنها در محل سالن جلسات مدیریت برگزار شد.

به گزارش مديريت شعب استان قزوين دراین مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین جنتی با بیان اینکه جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان این فرشتگان زمینی است، افزود: جشن تکلیف درحقیقت جشن تشرّف یک انسان، یک نوجوان به ساحت لطف و توجّه پروردگار است؛  كه اين موضوع را بايد قدر دانست.

 وي افزود اگرانسان از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کندهیچگاه اسیر هوای نفس نمی شودو زندگی شخصی خود و زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی را به خوشبختی نزدیک می کند و این معنای تکلیف است.

جنتي بر اهمیت تربیت دینی فرزندان تأکید کرد و افزود: مسؤلیت خانواده‌ها در این خصوص بسیار سنگین است.

سید اصغر حسینی مدیر شعب استان قزوین نیز دراین مراسم اظهارداشت خاطره جشن تكليف، يك خاطره شيرين تربيتى و معنوى است  وفرزندان کارکنان با برگزاری  این جشن با آموزه های دینی همزمان با ورود به سن بلوغ  آشنا می شوند.

وي افزوداگر بنیه‌ی معنوی انسان مستحکم باشد، در برخورد با حوادث دوران زندگي، شجاعانه، سربلند و پُرافتخار به پیش خواهد رفت و افتخار دنیوی ، معنوی و عزّت الهی پیدا میکند؛ كه اين امر از لحظه‌ی تکلیف شروع میشود بنابراين ،  لحظه‌ی تکلیف وبلوغ معنوي  هرانساني دوران بسیار مهمّی است.

حسيني با تبیین آثار و فضائل دنیوی و اخروی نماز و الگو قراردادن ائمه‌اطهار (ع) در زندگی و رعایت حجاب و عفاف و اهمیت اقامه نماز در بین نوجوانان تصریح‌کرد: توجه به مسائل تربیتی در کنار مسایل علمی موجب پرورش نسلی متخصص، متعهد و معتقد به مسائل دینی و مذهبی می‌شود .

گفتني است در این مراسم از فرزندان کارکنان  حاضر در مراسم با اهدای هدايا تجلیل و تقدیر بعمل آمد. 

آخرین بروزرسانی 1398/5/26