همایش بصیرتی یوم ا ... حماسه 9 دی

همایش بصیرتی یوم ا ... حماسه 9 دی

به مناسبت بزرگداشت یوم ا ... حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، برگزاری همایش بصیرتی به همت پایگاه مقاومت بسیج شهدای گمنام در محل مدیریت شعب استان زنجان

به مناسبت بزرگداشت یوم ا ... حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، همایش بصیرتی به همت پایگاه مقاومت بسیج شهدای گمنام در محل مدیریت شعب استان زنجان برگزار شد.

در ابتدای جلسه سلمان داشاد مدیر شعب استان بیان نمود: حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید. حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مایوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نایب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامه برکاته) را شاد ساخت.

ایشان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری تصریح کرد : از نگاه رهبر انقلاب روح دیانت حاکم بر دلهای مردم و توجه به فرهنگ عاشورا از خصوصیات مشترک حماسه‌ی ۹ دی و حوادث دوران پیروزی انقلاب اسلامی است. آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب حرکت ۹ دی را عامل در هم پیچیده‌شدن بساط فتنه و فتنه‌گران و حادثه ای ماندنی در تاریخ معرفی می‌کنند.

در ادامه این همایش سرهنگ طهماسبی جانشین سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان ضمن تجلیل از برگزاری حماسه 9 دی افزود : تاکنون نشانه های حضور بیگانگان و دشمنان در ایران با جنگ بوده و سعی براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشته اند، غافل از اینکه این انقلاب برگرفته از قیام حضرت سیدالشهدای علیه السلام بوده و خداوند متعال پشتیبان انقلاب اسلامی می باشد.

وی شناخت ماهیت دشمن داخلی و خارجی، جلوگیری از فتنه های آتی، حفظ آمادگی و انسجام وحدت ملی، جلوگیری از تحریف تاریخ و تغذیه فکری نسل بعدی را از علل پاسداشت این روز و همچنین باور مردم به اصل نظام، توهین به مقدسات توسط فتنه گران، حساس بودن مردم به استقلال کشور و حضور تمام کننده فتنه توسط مردم را علت شکل دهی 9 دی عنوان کرد.

آخرین بروزرسانی 1397/10/15