تازه های اخبار تازه های اخبار

دوره آموزشی قرآن کریم

دوره آموزشی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم

برگزاری دوره آموزشی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم د ر ماه مبارک رمضان

به مناسبت ماه مبارک رمضان یک دروه آموزشی 34 ساعته روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با شرکت کارکنان در محل مدیریت شعب استان زنجان برگزار گردید.

سیداکبر سیدهاشمی معاون مدیر شعب استان به عنوان مدرس دوره مراحل قرآن آموزی را به سه مرحله ی قرآن خوانی، قرآن دانی و قرآن باوری تقسیم کرده و اظهار داشت : هدف، کاربردی کردن قرآن در تمام مراحل زندگی شخصی، اداری و اجتماعی است که به حیات طیبه که ارکان آن ایمان و عمل صالح است منجر میشود.

ایشان حوزه عمل صالح را از لسان امام صادق(ع) به چهار قسمت که شامل ارتباط انسان با خود، با خدا، با دیگران و با طبیعت تقسیم نموده و تصریح کرد : برای غلبه بر چالش های روحی، روانی و... باید به تولید نشاط پرداخت که خود قرآن، انسان را به آن دعوت و راه را نشان می دهد.

وی ضمن اشاره به یکی از دغدغه های مهم، ناراحتی و حتی شکایت پیامبر عظیم الشان اسلام به خداوند متعال، پرداخت و گفت: عوامل مهم مهجوریت، انفکاک امامت و وحی قرآنی، تک بعدی نگاه کردن به کتاب الهی که فقط برخی احکام اخلاقی، عبادی و فردی را بیان می کند و اضافه کرد اگر به این کتاب الهی به عنوان بزرگترین نسخه نجات بشر از جمیع قیود نگاه نشود، مهجوریت بزرگی را ایجاد خواهد نمود.

سیدهاشمی در خاتمه همگان را به تفقه در این آیه که خداوند فرموده : "فَالحقُّ و الحقَّ اَقوُلُ"تبیین کرد که خود خداوند متعال سوگند به حق کرده که فقط حق را می گوید، از همکاران درخواست نمود، همیشه جانب حق را بگیرند تا دچار قتنه نشوند.

آخرین بروزرسانی 1398/3/27