تازه های اخبار تازه های اخبار

حمایت از کالای ایرانی

فرهنگ سازی جذب منابع صفردرصدی در جهت اعطای تسهیلات مسکن ارزان قیمت

تشکیل جلسه با اعضای امر به معروف و نهی از منکر در راستای حمایت از کالای ایرانی

اولین جلسه مشترک شورای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر با موضوع "رونق تولید مسکن" با عنایت به منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری شعار سال با عنوان "رونق تولید" در محل مدیریت زنجان با حضور کلیه اعضا برگزار گردید.

سلمان داشاد مدیر شعب استان به عنوان ریاست جلسه، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و توصیه همکاران برای بهره مندی هرچه بیشتر از فیوضات این ماه؛ با توجه به اهمیت موضوع رونق تولید بخش مسکن ساختمان بیان داشت : بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی می تواند در جهت رونق تولید بخش مسکن و ساختمان کمک شایانی به اقشار جامعه بنماید و این موضوع با تبلیغات میدانی و فرهنگ سازی در سطح استان در بین همکاران بایستی به گونه ای باشد که با جذب منابع ارزان قیمت در راستای اعطای تسهیلات مشارکت مدنی و یا ساخت مسکن ارزان قیمت، چرخه افزایش تولید مسکن و کاهش قیمت مسکن و توانایی اقشار ضعیف در تامین مسکن را فراهم سازد و در این رابطه نیز رهنمودهای لازم را به حاضرین در جلسه بیان نمود.

سیداکبر سیدهاشمی معاون مدیر شعب استان گفت : بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری رونق تولید یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان است. عدم بکارگیری ظرفیت های موجود، بالا بردن نرخ تسهیلات بانکی، افزایش قیمت بهای تمام شده محصول، کاهش بهروه وری، نرخ تورم بالا از جمله ی ناکارآمدی ها به شمار می رود. لذا برای ایجاد رونق تولید مسکن در شهر زنجان، بایستی فناوری های جدید بکار گرفته شود و در این راستا بایستی جلسات موثری با ارگانهای ذیربط از قبیل معاونت عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی  شورای اسلامی شهر  انجمن انبوه سازان، شرکت سرمایه گذاری مسکن و ... برگزار و با جهاد سازندگی پایدار، چرخه رونق تولید مسکن را فراهم نمود. چرا که بخش مسکن بر سه جزی اقتصاد ملی ( تولید ، سرمایه گذاری و اشتغال ) تاثیر عمده ای داشته و از آنها هم تاثیر می پذیرد.

شاکری مسیول حراست مدیریت در این خصوص گفت : اعطای تسهیلات مشارکت در بخش مسکن و ساختمان با 600 رشته شغلی مختلف ارتباط دارد که باید این تسهیلات در قالب عقود اسلامی به واحدهای تولید مصالح ساختمانی از جمله خریداران مصالح ساختمانی، عقد سلف، خرید مواد اولیه و اعتبارات اسناد داخلی اعطای شود.

آخرین بروزرسانی 1398/3/27